Po co tworzyć biznes od podstaw, gdy możesz kupić działającą firmę? Zobacz ofertę Selecta HTC

Dodane: 26.07.2021

Mam Startup

Udostępnij:

Chcesz wejść na rynek zoologiczny? Właśnie trafiła się ku temu okazja. Bez budowania biznesu od podstaw. Bez ponoszenia ryzyka. Możesz kupić firmę Selecta HTC. Poniżej znajdziesz jej osiągnięcia, ofertę i kontakt do właścicielki.

70% wzrost obrotu w 2019 roku

Selecta HTC zajmuje się produkcją preparatów pielęgnacyjnych dla zwierząt oraz dystrybucją preparatów biobójczych przeciwko ektopasożytom. W ofercie firmy znajdują się preparaty z serii Basic oraz Premium (produkty naturalne, ziołowe). A ich sprzedaż odbywa się zarówno pod marką własną, jak i pod markami innych firm.

– Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem, więc obrót jest adekwatny. Osiągamy dobrą marżę. Mamy klientów w całej Polsce: w hurtowniach, sklepach internetowych i u groomerów. Obsługujemy również marki własne zarówno w obszarze pielęgnacji, jak i produktów biobójczych – mówi Maria Dragstra, właścicielka firmy Selecta HTC.

Dodaje, że 2018 rok był trudny dla Selecta HTC. Wyłącznie dlatego, że w tamtym czasie właścicielka firmy borykała się z problemami zdrowotnymi. Ale już w 2019 roku odnotowała lepsze wyniki, a jej obrót wzrósł o ok. 70%. W roku 2020 Selecta HTC ponownie zwiększyła swój obrót – tym razem o 10% w stosunku do roku 2019. Ten rok ma być podobny do poprzedniego. Do tego Selecta HTC nie ma żadnych zaległości płatniczych – w tym US i ZUS, a także obciążeń kredytowych.

Bogata oferta Selecta HTC

Wraz z kupnem Selecta HTC kupujący zyska:

 • maszyny i urządzenia: automatyczna linia produkcyjna (rozlewarka, etykieciarka), zamykarka kartonów, pojemniki zarobowe 1000 l, 200 l, 100 l, mieszadło automatyczne oraz pozostałe
 • maszyny półautomatyczne;
 • unikalne receptury;
 • know-how;
 • przedstawicielstwo na Polskę hiszpańskiego laboratorium produkującego preparaty biobójcze oraz wynikające z niego pozwolenia na obrót produktami biobójczymi w procedurze europejskiej;
 • dotychczasowe badania;
 • zastrzeżone znaki w Urzędzie Patentowym;
 • lista odbiorców;
 • obecnie używane samochody;
 • surowce;
 • produkty gotowe;
 • wsparcie posprzedażowe i szkolenia (pomoc w dotarciu do klientów, uruchomienie produkcji,
 • doradztwo techniczne, wskazanie możliwości dalszego rozwoju).

– Nie sprzedaję sp. z o.o., jedynie swój dorobek. Oznacza to, że kupujący sam zdecyduje o formie własnej działalności, nie wchodząc ze mną w spółkę – mówi Maria Dragstra. Dodaje, że pomoże nabywcy Selecta HTC postawić pierwsze kroki w biznesie, dzieląc się swoim know-how, które zdobywała przez 20 lat w branży.

Plany na przyszłość

Rynek zoologiczny z roku na rok ma się coraz lepiej. A sprzyja temu rosnąca świadomość właścicieli czworonogów oraz zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi i preparaty dla zwierząt. Samych psów w polskich domach jest między 7 a 10 mln. To pokazuje gigantyczną skalę rynku, na którym działa Selecta HTC.

– Widzę dużą szansę dla firmy w obszarze rozwoju własnych marek, zwłaszcza dla klientów zagranicznych. W związku z tym uważam, że kupujący powinien przygotować swoje działania na 2022 rok, rozszerzyć liczbę klientów z markami własnymi i wziąć udział w targach zoologicznych w Norymberdze – mówi Maria Dragstra.

Zainteresowany? Skontaktuj się

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Selecta HTC, skontaktuj się z jej właścicielką. Możesz to zrobić:

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Selecta HTC