Po co uczyć słonia podawania łapy? Odpowiedzi szukaj w aplikacji warszawskiego zoo

Dodane: 12.03.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Jeżeli doskwiera Wam zima w mieście, warszawskie ZOO przygotowało nie lada atrakcję – mobilny audio przewodnik opowiadający historie mieszkańców ogrodu do pobrania za darmo na telefony komórkowe. Darmowy, dostępny również w języku angielskim, przewodnik pomoże odkryć historie mieszkańców zoo.

fot. flickr.com/photos/christianhaugen

– Współczesne ogrody zoologiczne obok ochrony zagrożonych gatunków zwierząt zajmują się także edukacją – mówi Anna Węgrzynowicz, na co dzień przewodnik po ZOO, której głos usłyszymy w aplikacji. – Postanowiliśmy więc wykorzystać nowe technologie, aby lepiej uświadomić odwiedzającym, jak wartościowe istoty mamy pod swoją opieką. Nasi podopieczni mają naprawdę barwne charaktery, często z ich pojawieniem się w ZOO wiąże się arcyciekawa historia. O nich i o ich zwyczajach właśnie opowiadamy – dodaje.

Jak zapewniają twórcy, w przewodniku nie znajdziemy suchych faktów, jest on pełen historii i ciekawostek. Możecie się z niego dowiedzieć choćby po co uczyć słonia podawania łapy, dlaczego niedźwiedzie polarne są tak naprawdę czarne i co żółw Fredek robił na pokładzie okrętu polskiej marynarki. Aby skorzystać z przewodnika należy zainstalować w swoim smartfonie darmową aplikację AudioTrip, dostępną na stronie audiotrip.org oraz w Sklepie Play i AppStore, wyszukać w katalogu trasę „Warszawski Ogród Zoologiczny” i ją pobrać.

Po naciśnięciu opcji „Zwiedzaj”, przewodnik zacznie prowadzić nas po ogrodzie, rozpoczynając swoją opowieść od historii pewnych niesfornych niedźwiedzi polarnych. AudioTrip posługuje się technologią GPS, dzięki czemu po pobraniu trasy nie wymaga dostępu do internetu. Aplikacja wykrywa położenie użytkownika i za pomocą wbudowanej mapy prowadzi po kolejnych punktach trasy. Tam automatycznie zostają odtworzone nagrania zawierające opowieści o kolejnych zwierzętach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem