Po ostatnim finansowaniu zostaliśmy wycenieni na 103 mln złotych. Podsumowanie roku Torium Space

Dodane:

Paweł Rymaszewski Paweł Rymaszewski

Po ostatnim finansowaniu zostaliśmy wycenieni na 103 mln złotych. Podsumowanie roku Torium Space

Udostępnij:

Tworzymy rozwiązania dla przemysłu kosmicznego. Za cel stawiamy sobie stworzenie polskiego satelitę telekomunikacyjnego. Ten rok przyniósł nam sporą wycenę.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy, firmy technologiczne i fundusze venture capital podsumowują 2021 rok.

Ale zanim o wycenie, najpierw dodam, że pracujemy nad projektami, które mogą być technologicznym przełomem w branży telekomunikacyjnej. Wśród nich są m.in. SUBCOM o wartości 47 mln zł i stacja bazowa 5G o wartości 13,6 mln zł.

Do rzeczy. Kasa 

W ostatniej rundzie finansowania nasza spółka została wyceniona na 103 mln zł. Wartość pozyskanego przez nas wsparcia grantowego wynosi 75 mln zł. Nie wykluczamy w nadchodzącym roku debiutu giełdowego, rozważamy jeden z kluczowych technologicznych rynków w Europie – giełdę holenderską lub francuską.

Nasz zespół składa się z 30 osób, a do końca 2022 r. urośnie do około 60 osób. Wśród projektów naszej spółki można też znaleźć m.in. E-Band Multibeam i AESA Transonder. Inny projekt T-XPDR złożony w programie „Szafir” będzie wkrótce oceniany w panelu NCBR.

Autor: Paweł Rymaszewski, prezes zarządu Thorium Space