Po sukcesie pierwszego spotkania z cyklu Moda na Biznes organizatorzy szykują się do kolejnego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

„Porażki wzmacniają” to temat najbliższego spotkania, które odbędzie się we wtorek, 24 listopada. Prelegentami będą osoby, które mimo licznych porażek, problemów i rzucanych pod nogi kłód, nie poddały się i brną dalej realizując swoje plany i cele.

Moda na Biznes to cykl czterech spotkań, z których każde ma określony temat przewodni, pod który dobierani są prelegenci. Najbliższe spotkanie odbędzie się już we wtorek, 24 listopada o godzinie 19:00 w tzw. „Serowcu”, czyli C-13, budynku Politechniki Wrocławskiej w sali 2.17. 

Listopadowa Moda na Biznes skoncentruje się na porażkach, nie mniej jednak organizatorzy zapewniają, że będzie bardzo inspirująco. Uczestnicy spotkania dowiecie się jakie są najczęstsze źródła problemów, jak sobie z nimi radzić i jaką nagrodą może być wytrwałość. 

Tym razem wystąpi aż trzech mówców: Julia Daroszewska, pomysłodawca i główna organizatorka cyklu spotkań Moda na Biznes, a na co dzień przedsiębiorczą kobietą, która, symultanicznie rozwija kilka marek jednocześnie; Michał Rakowski, wicemistrz Polski w przemawianiu publicznym oraz filozof Artur Tarsa. 

Poza wykładami uczestnicy wezmą udział w networkingu… Albo i dwóch! Żeby było w pełni biznesowo mistrzem ceremonii będzie Leszek Kozłowski, wrocławski przedsiębiorca, który z pierwszym biznesem ruszył już w Szkole Podstawowej. 

Moda na Biznes dedykowana jest osobom, które zastanawiają się czy lepiej jest pozostać na etacie, czy założyć własną firmę.  Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jakie pułapki i problemy czyhają na młodych przedsiębiorców.

– Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie – mówi Julia Daroszewska, główna organizatorka cyklu. – Celem spotkań nie jest namówienie ludzi na założenie firmy, ale wsparcie przy podjęciu decyzji. – wyjaśnia. – Chcemy powiedzieć to, czego nikt nie powiedział nam, zanim rzuciliśmy się na głęboką wodę przedsiębiorczości. Zarówno praca na tacie ma swoje plusy jak i samozatrudnienie. To zupełnie dwie różne rzeczy. – dodaje. 

Drugim z organizatorów jest Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, które posiada największą bazę z ofertami praktyk i pracy spośród wszystkich BK w Polsce. Poza wsparciem w planowaniu kariery pisaniu CV i symulacją rozmowy rekrutacyjnej udziela ono wsparcia w zakresie rejestracji działalności gospodarczej. Dla osób, które poważnie już myślą o własnej firmie Biuro Karier może pomóc w wybraniu odpowiedniej formy prawnej praz w przebrnięciu przez cały proces rejestracji działalności.  

Więcej o cyklu Moda na Biznes oraz prelegentach przeczytacie na oficjalnej stronie wydarzenia.