Po wizycie w Dolinie Krzemowej wdrażają projekt w życie

Dodane: 26.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

W październiku 2015 roku wygrali konkurs Business Mixer organizowany przez AIP i pojechali do Stanów Zjednoczonych pytać o opinie i weryfikować rynek. Wrócili z ogromną motywacją, bo tego co tworzą nikt w Stanach nie widział! Mowa o Cyfrowych Wynalazcach i ich zabawce – Inteligentne Miasto.

fot. materiały prasowe 

Inteligentne Miasto to zabawa w miasto funkcjonujące  tak jak te prawdziwe. Dzieci budują siatkę ulic i uzupełniają ją o charakterystyczne elementy infrastruktury (światła, latarnie czy szlabany), którymi następnie sterują za pomocą komputera. Sterowanie to polega na ustalaniu prostych komend wydawanych Miastu – zapal, włącz, podnieś – w ten sposób dzieci bawią się oraz poznają podstawy programowania, najbardziej pożądanej w przyszłości umiejętności!

Co jest jeszcze wyjątkowe dla tego produktu? To, że zabawa angażuje rodzica w dyskusję o tym, jak funkcjonuje miasto oraz jak czuć się w nim bezpiecznie. To doskonała okazja by wprowadzić dzieci w zasady ruchu drogowego, ale też podyskutować z nimi o roli komputera i o tym, że ta maszyna to dużo więcej niż gry i Internet. 

Pomysłodawcy zabawki tworzą ją na obecnie ręcznie – z pomocą druku 3D i samodzielnie lutowanej elektroniki. Czas wytworzenia jednego zestawu zajmuje od 3 do 7 dni i kosztuje prawie 600 zł. Dlatego, żeby osiągnąć skalę w produkcji – zdecydowali się na kampanię crowdfundingową na Wspieram.to – http://cyfrowyodkrywca.pl/?InteligentneMiasto. W wyniku zbiórki chcą zdobyć 50 tyś zł, by przenieść ręczną produkcję do profesjonalnych polskich fabryk. Trzymamy kciuki za ten wyjątkowy, polski produkt edukacyjny!

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem