Poczta Polska wesprze startupy. Przeznaczy na to 6 mln złotych

Dodane: 07.02.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Poczta Polska uruchamia program akceleracyjny GammaRebels powered by Poczta Polska. W ramach przedsięwzięcia ma do „rozdania” łącznie 6 milionów złotych. Otrzymają je projekty, które pomogą spółce prowadzić biznes.

fot. materiały prasowe 

Model biznesowe 

Uczestnicy programu akceleracyjnego mogą liczyć na kilka rzeczy. Wśród nich Poczta Polska wymienia możliwość skorzystania z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań oraz wsparcie mentorów. Do tego otrzymają szansę na zbudowanie siatki kontaktów, pozyskanie partnerów biznesowych i inwestorów. 

– Wytypowani do współpracy eksperci biznesowi oraz mentorzy będą wspierać uczestników w budowie modelu biznesowego najlepiej dostosowanego do oczekiwań Poczty Polskiej – piszą przedstawiciele spółki Skarbu Państwa. Jednak nie wszyscy startupowcy zakwalifikują się do udziału w programie. 

Obszary 

Przedsiębiorstwo poszukuje kandydatów, którzy rozwijają produktu i usługi uzupełniające działalność Poczty Polskiej, tworzą narzędzia usprawniające komunikację i marketing (baz danych, beacony) oraz rozwiązania typu eGovernment. Do tego liczą na zgłoszenia ze strony autorów projektów, którzy opracowują nowe formy dostaw i ich optymalizacji, a także rozwiązania cyfrowe dla placówek pocztowych (Internet Rzeczy). 

Wybrani uczestnicy oprócz wsparcia merytorycznego mogą liczyć także na dofinansowanie w wysokości 200 tys. złotych na realizację innowacyjnych projektów. Finansowanie to zapewnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach rządowego programu Start In Poland. Wartość przedsięwzięcia to blisko 6 milionów złotych. 

Nabór 

Przedstawiciele Poczty Polskie piszą, że projekt będzie trwał do marca 2018 roku i że składa się z dwóch rund akceleracyjnych, które trwają po trzy miesiące każda. Pierwsza runda rusza już w kwietniu i żeby się do niej dostać, należy zgłosić się za pośrednictwem tej strony internetowej.