Pod koniec września zostaną uruchomione pierwsze datkomaty od Caritas i Mastercard

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Pod koniec września zostaną uruchomione pierwsze datkomaty od Caritas i Mastercard

Udostępnij:

Mastercard w ramach współpracy non-profit z Caritas Polska uruchomi pod koniec września pilotażowy program datkomatów. Za ich pośrednictwem będzie można dokonywać przelewów bezgotówkowych na wybrany cel charytatywny.
‒ W tej chwili jest to działanie pilotażowe. Pod koniec września planowane jest uruchomienie 8 pierwszych datkomatów-wpłatomatów. Będą one ustawione w różnych miejscach na terenie Polski, w miejscach gdzie jest duży ruch turystyczny. Planowane jest również, aby te bankomaty były w takich miejscach, jak lotniska, jak dworce kolejowe. Dlaczego? ‒ dlatego, że czasami podróżni mają chwilę czasu i to jest ten moment, kiedy można spokojnie wesprzeć różne działania ‒ powiedział, w rozmowie z serwisem alebank.pl, Zdzisław Sokal, doradca Prezydenta RP.

Osoby, które będa chciały przekazać pieniądze, będa mogły wybrać jeden z czterech celów charytatywnych: pomoc osobom z terenów objętych działaniami wojennymi, wsparcie ofiar wybuchu chemikaliów w Bejrucie, wsparcie mieszkańców Wenezueli oraz wsparcie edukacji dzieci na całym świecie. Wpłat będzie można dokonywać za pośrednictwem karty lub urządzeń mobilnych.

‒ W tej chwili Polska to kraj, w którym się relatywnie lepiej żyje w stosunku do tego, co się dzieje w niektórych częściach świata. Mamy „obowiązek” wspierania ludzi w miejscach, gdzie źle się dzieje, gdzie ludzie umierają, gdzie są ludzie głodni, gdzie dzieci nie mają możliwości kształcenia się. To jest też jak gdyby oddanie, podziękowanie za pomoc, którą w latach ’80 i ’90 Polska otrzymywała ‒ powiedział w rozmowie z alebank.pl Sokal.

Mastercard wspiera Caritas

Datkomaty to nie pierwszy projekt w którym Mastercard wspiera Caritas Polska. W zeszłym roku firma zapowiedziała, że wesprze Caritas Polska w zwiększeniu ilości zniczomatów w całej Polsce. Do urządzeń ma być dołożona opcja płacenia bezgotówkowego. Zebrane w ten sposób pieniądze w całości mają trafić na konto Caritas Polska. 

Natomiast 4 sierpnia 2020 roku  Mastercard wraz z Bankiem Pocztowym i Caritas Polska poinformował o nowej promocji w programie Bezcenne Chwile. Posiadacze nowo zarejestrowanych kart Banku Pocztowego z logo Caritas Polska automatycznie powiększą swoje konto w programie o liczbę punktów odpowiadającą kwocie 215 zł, które automatycznie zamienione będą na cegiełki dobroczynne dla Caritas Polska.

– Caritas Polska już od 30 lat dociera z pomocą dla potrzebujących w Polsce i na świecie. Ten rok jest jednak szczególnie wymagający ze względu na kryzys wywołany epidemią. Cieszę się, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie możemy liczyć na wsparcie sprawdzonych partnerów – Banku Pocztowego i Mastercard oraz tysięcy darczyńców. Dzięki tej solidarności możemy skutecznie nieść pomoc i nadzieję, a także budować wiarę w drugiego człowieka oraz w to, że razem jesteśmy w stanie przezwyciężyć każdy kryzys – powiedział w komunikacie ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem