Pod Łodzią powstanie kolejne centrum Amazona. Firma już rekrutuje pracowników

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Pod Łodzią powstanie kolejne centrum Amazona. Firma już rekrutuje pracowników

Udostępnij:

Amazon potwierdził już oficjalnie, że do końca roku uruchomi pod Łodzią kolejne w Polsce centrum e-commerce. Firma już rozpoczęła rekrutację na stanowiska, które zostaną stworzone. Zatrudnienie ma znaleźć tam ponad 100 osób.

Nowe centrum Amazona ma mieć powierzchnię 40 tysięcy metrów kwadratowych i będzie zlokalizowane w samej Łodzi. Nowe miejsca pracy będą czekały na inżynierów, specjalistów HR, IT, BHP, finansów i kierowników operacyjnych.

– Cieszę się, że niedługo po uruchomieniu swojego pierwszego centrum logistycznego w naszej aglomeracji, tym razem firma Amazon zdecydowała się ulokować swoją inwestycję bezpośrednio w Łodzi. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie każda kolejna inwestycja i tworzone w ślad za nią nowe, atrakcyjne miejsca pracy mają szczególne znaczenie dla miasta i jego mieszkańców. Liczymy, że decyzja Amazon umożliwi nam także realizację w przyszłości szeregu wspólnych inicjatyw, w tym w szczególności pogłębiających naszą dotychczasową współpracę na płaszczyźnie edukacyjnej i naukowej – mówi, cytowana przez serwis bankier.pl, Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Druga inwestycja Amazona w łódzkiem 

To druga inwestycja giganta w woj. łódzkim. W 2019 roku w Pawlikowicach pod Łodzią stanęło centrum Amazona, w którym obecnie pracuje 700 osób. Poza tym firma ma w Polsce już 8 oddziałów swojej firmy (Sady koło Poznania, Sosnowiec, Kołbaskowo koło Szczecina, Bielany Wrocławskie – tu dwa obiekty, Pawlikowice koło Łodzi, Okmiany koło Bolesławca, Gliwice, Gdańsk i Warszawa). W sumie we wszystkich tych obiektach pracuje około 16 tys. osób.

– W Amazon jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować rozwój i inwestycje, tworząc jeszcze więcej stałych miejsc pracy. Na każdym ze stanowisk oferujemy konkurencyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów i szerokie możliwości rozwoju kariery w naszej szybko rozwijającej się globalnej organizacji. Region łódzki i jego pracownicy mają kluczowe znaczenie dla misji spółki, jaką jest najlepsza obsługa klientów. Wierzymy, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli przyczynić się do wzrostu regionu łódzkiego, a chcielibyśmy to zapewnić poprzez ścisłą współpracę z firmami w tym regionie oraz władzami krajowymi i regionalnymi  – mówi, cytowany przez serwis portalsamorzadowy.pl, Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon.