Podniebna interakcja na CeBIT 2013

podniebna interakcja na cebit 2013
Udostępnij:
Niezwykła podróż w chmurach z wykorzystaniem technologii kinetycznej czeka na odwiedzających polskie stoisko w sekcji LIFE. Rozwiązania technologiczne Aduma S.A., spółki specjalizującej się w systemach Human-Computer Interaction, będzie można zobaczyć od 6 do 9 marca na czterech stoiskach

Niezwykła podróż w chmurach z wykorzystaniem technologii kinetycznej czeka na odwiedzających polskie stoisko w sekcji LIFE. Rozwiązania technologiczne Aduma S.A., spółki specjalizującej się w systemach Human-Computer Interaction, będzie można zobaczyć od 6 do 9 marca na czterech stoiskach w Hanowerze.

CeBIT to jedne z największych na świecie targów branży teleinformatycznej na świecie. W stolicy Dolnej Saksonii co roku spotyka się ponad 4 tysiące wystawców prezentujących najnowsze rozwiązania techniczne, technologiczne i software’owe oglądane przez niemal 30 tysięcy gości. Aduma S.A. prezentuje się na tych targach już trzeci raz. – Tym razem nasze rozwiązania dostępne są na czterech stoiskach – mówi Maciej Mielcarek, Wiceprezes Zarządu Aduma S.A. – Na głównym stoisku narodowym w hali 6 można zobaczyć jeden z najmniejszych na świecie przenośnych systemów podłogi interaktywnej. Prezentujemy na niej aplikacje skierowane do najmłodszych, którzy bardzo często na hanowerskich targach nie mają zbyt wiele atrakcji.

W tym roku jednym z głównych tematów polskiej prezentacji jest gaming. Polskie stoisko w hali 18 ma przyciągać m.in. kinetyczną podróżą w przestworzach. Ta autorska aplikacja Adumy pozwala wcielić się w wyjątkowego pilota samolotu. Dlaczego niezwykłego? Bo dzięki systemowi Motion Control wykorzystującemu czujnik ruchu, śledzącego całą postać grającego, można dowolnie sterować lotem. Wystarczy, że staniemy przed konstrukcją złożoną z 9 ekranów bezszwowych, aby po chwili każdy nasz ruch sterował animowanym obiektem.

Szczegółowe informacje o rozwiązaniach Aduma S.A. można znaleźć odwiedzając stoisko Wrocławskiego Parku Technologicznego w hali 15. Tam zaprezentowany jest nośnik wielodotykowy z dedykowaną aplikacją. Można tam także uzyskać informacje o najnowszym rozwiązaniu Spółki – oprogramowaniu MultiTouch Pack, które w ciągu kilku minut pozwala tworzyć multimedialne prezentacje na nośniki dotykowe, z których może korzystać kilka osób jednocześnie. Aduma S.A. jest także dostarczycielem software’u na stoisko Iiyamy – producenta monitorów i odbiorników telewizyjnych.

Na targach CeBIT 2013 oprócz Adumy wystawia się kilkaset polskich firm, m.in. e-mail marketingowe SARE, czy wrocławskie: specjalizująca się w interaktywnych domach firma Nexwell; Artatech, tworzący rozwiązania na bazie papieru elektronicznego; Aduma Mobile, zajmująca się nowoczesnymi działaniami mobilnymi i augumented reality oraz producent gier Techland.

źródło: informacja prasowa