Podpis kwalifikowany dostępny w ciągu kilku minut. EuroCert i SIGNIUS łączą siły

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Podpis kwalifikowany dostępny w ciągu kilku minut. EuroCert i SIGNIUS łączą siły

Udostępnij:

SIGNIUS, umożliwiający zdalne podpisywanie dokumentów oraz EuroCert, kwalifikowany dostawca usług zaufania, wprowadzają na rynek rozwiązanie do zdalnego posługiwania się podpisem kwalifikowanym, dostępnym nawet w ciągu kilku minut. To przełom na rynku podpisów elektronicznych.

Rozwiązanie EuroCert i SIGNIUS umożliwia w pełni zdalne nabycie i złożenie podpisu kwalifikowanego. Wszystko odbywa się bez konieczności fizycznej weryfikacji tożsamości, kart i czytników, w trakcie jednego procesu online. Certyfikat kwalifikowany wydawany jest zdalnie, na podstawie certyfikowanej wideo weryfikacji użytkownika.

Połączone siły obu firm gwarantują sprawny obieg dokumentacji elektronicznej i skracają czas podpisywania umów do kilku minut. Rozwiązanie pozwala obniżyć koszty administracyjne, przyspiesza wiele procesów biznesowych, a także wpływa korzystnie na środowisko poprzez ograniczanie druku papierowych dokumentów.

Działając w branży kryptograficznej i podpisów elektronicznych od ponad dekady, wiedzieliśmy dokładnie, kogo szukamy: niezawodnego, innowacyjnego i przyszłościowo myślącego kwalifikowanego dostawcy usług zaufania, z którym będziemy mogli efektywnie współpracować. EuroCert świadczy certyfikowane usługi zgodne z eIDAS, co zapewni najlepsze na rynku doświadczenie klienta w zakresie zdalnego podpisywania dokumentów – mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Po intensywnej weryfikacji rynku pod kątem rozwiązań „pod klucz” do zdalnego podpisywania dokumentów EuroCert ocenił platformę SIGNIUS jako idealnego i niezawodnego partnera. Wspólnie doprowadzimy do rozwoju cyfryzacji biznesu. Cieszymy się, że SIGNIUS może oferować kwalifikowane podpisy elektroniczne EuroCert, które dostępne są „od ręki” na terenie Unii Europejskiej. Wspólna praca pozwoli rozwijać obie marki na arenie międzynarodowej – dodaje Łukasz Konikiewcz, CEO EuroCert.

Globalny zasięg

Nowa usługa ma też dodatkowe atuty. Dzięki zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS ma pełną moc prawną na terenie całej Unii Europejskiej. Rozwiązanie daje pełny komfort dla użytkownika – podpis można złożyć z dowolnego miejsca na świecie.

Platforma pozwala obecnie na weryfikację tożsamości i korzystanie z interfejsu w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim – i startuje równocześnie na rynku polskim, niemieckim i austriackim. To szczególnie istotne choćby w przypadku kontaktów biznesowych na skalę międzynarodową.

Jak działa rozwiązanie?

Po jednorazowej weryfikacji tożsamości, złożenie podpisu kwalifikowanego na wielu dokumentach jednocześnie może trwać tylko minutę. Możliwe jest opatrzenie dokumentów podpisem kwalifikowanym przez wiele osób oraz ustalenie kolejności podpisywania. Na platformie dostępny jest zarówno podpis kwalifikowany, jak i podpis zaawansowany – do wyboru w procesie podpisywania.