Podręcznik e-Commerce Polska: Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Izba Gospodarki Elektronicznej wraz z Partnerami prawnymi działającymi w branży e-commerce opracowała Podręcznik dotyczący zmian w zakresie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i ich znaczenia z punktu widzenia przedsiębiorców.

Publikacja stanowi analizę wyzwań oraz konsekwencji, jakie przynosi zmiana przepisów w zakresie ochrony danych osobowych.

Zdjęcie główne artykułu by pexels.com

Nowe przepisy mają wejść w życie wiosną 2018 roku. Ich celem jest ujednolicenie systemu ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Eksperci e-Izby jednoznacznie wskazują, że podmioty działające w branży e-commerce powinny już rozpocząć przygotowania do wprowadzenia odpowiednich polityk bezpieczeństwa oraz instrukcji, a także gruntownie przeszkolić swoich pracowników i współpracowników. Nowe przepisy, wiązać się będą z dużo większymi niż dotąd sankcjami oraz ze znaczącym zaostrzeniem odpowiedzialności administratorów i innych podmiotów dokonujących operacji na danych osobowych.

W Podręczniku eksperci prawni poruszają m.in zagadnienia związane z sankcjami o charakterze pieniężnym za naruszenie danych osobowych według UODO I RODO, kwestie związane z odpowiedzialnością administracyjno – prawną z tytułu  naruszenia zasad przetwarzania danych osobowych, prawo do bycia zapomnianym na gruncie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, czy zasadę rozliczalności.

W opracowaniu Podręcznika e-Commerce Polska Rewolucja w ochronie danych osobowych? Istotne zmiany dla przedsiębiorcy  pod auspicjami Izby Gospodarki Elektronicznej  brali udział eksperci: DLA Piper Wiater sp.k., Kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy, Kancelaria Radcy Prawnego Marek Wiński, Lubasz i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Szostek_Bar i Partnerzy Kancelaria Prawna.

Podręcznik dostępny jest pod adresem: http://ecommercepolska.com.pl/files/6914/6598/7384/e-Commerce_Polska_Rewolucja_w_ochronie_danych_osobowych.pdf.