Podróże za głosem smartfona

Dodane: 01.08.2014

Karolina Halik

Udostępnij:

Na Kickstarterze pojawił się kolejny polski projekt. Tym razem dotyczy on turystyki. Zespół AudioTrip w ten sposób chce zdobyć fundusze na ulepszenie swojego projektu – The Ultimate Guide to Europe – głosowego przewodnika po europejskich miastach.

W celu zebrania wartościowej treści do aplikacji jej twórcy postanowili podjąć się współpracy z profesjonalnymi storytellerami. W nowych przewodnikach pojawią się mity, baśnie, żarty humoreski i nie tylko – pomysłodawcy deklarują także opowieści o miejscach widzianych oczami mistrzów fantastyki. Do zrealizowania tego zamierzenia potrzebne są fundusze.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Aby projekt miał szansę się udać, zespół AudioTrip oszacował zapotrzebowanie na kwotę 30 000 funtów. Do tego celu ma ich doprowadzić uruchomiona niedawno kampania na Kickstarterze. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wysokiej jakości nagrania, tłumaczenia i ilustracje. Za wsparcie kampanii darczyńcy otrzymają przewodniki, koszulki, mapy lub pocztówki wysłane przez storytellerów.

AudioTrip to wirtualny przewodnik po Europie. Umożliwia on turyście poznawanie świata poprzez słuchanie opowieści o miejscach, w których właśnie się znajduje. Za pomocą GPS aplikacja lokalizuje użytkownika i odtwarza mu odpowiednią część nagrania. Oprogramowanie działa w trybie offline za pomocą interaktywnych map pokazujących aktualną lokalizację i trasę wycieczki.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem