Mieliśmy znaczący udział w przeciwdziałaniu prania brudnych pieniędzy. Podsumowanie roku Coinfirm

Dodane: 27.01.2020

Grant Blaisdell

Udostępnij:

W 2019 nawiązaliśmy współpracę z przodującymi podmiotami na rynku i zapisaliśmy się na kartach historii jako pierwszy integrator i dostawca analiz AML dla kryptowaluty XRP, rozwijanej przez firmę Ripple. Coinfirm podsumowuje miniony rok.
Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne, podsumowują 2019 roku. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Powstały w 2016 roku Coinfirm to dostawca rozwiązań technologicznych z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także oceny ryzyka i usług związanych z analizą rynku kryptowalut i technologii blockchain.

Kompleksowa analiza z wykorzystaniem Platformy AML automatyzuje oraz usprawnia proces zarządzania ryzykiem oraz weryfikuje zgodność działania z panującym prawem. Potencjał Platformy został rozpoznany przez wiele podmiotów, m.in. największe giełdy kryptowalut, które aktywnie wykorzystują jej możliwości, zarządzając ryzykiem oraz operując na tokenach opartych o technologię blockchain.

Ponadto Coinfirm stworzyło rozwiązanie trwałego nośnika o nazwie Trudatum, także opartego o technologię blockchain, umożliwiając tym samym rzetelne zapisywanie oraz przekazywanie informacji. Jest ono aktualnie wykorzystywane przez przodujące instytucje finansowe m.in. PKO Bank Polski.

Nawiązaliśmy współpracę z giełdą kryptowalut Binance

Wszechstronność rozwiązań technologicznych Coinfirm, umożliwiających przestrzeganie panujących przepisów, przyczynia się do masowej adaptacji technologii blockchain.
2019 rok był bardzo intensywny zarówno pod względem pozyskiwania nowych relacji biznesowych z klientami, jak i rozwijania oferowanych narzędzi technologicznych.

Naszym największym sukcesem i jednocześnie tym, co nas cieszy najbardziej, jest ciągły oraz znaczący udział w przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a także identyfikacja oszustw oraz wszelkiego rodzaju kradzieży i nielegalnej działalności w sferze kryptowalut.

Co więcej, zeszły rok był w szczególności intensywny oraz zaowocował sukcesami, które pozwalają nam na przypisanie swojego znaczącego udziału w masowej akceptacji kryptowalut oraz tokenów opartych o technologię blockchain na całym świecie. W 2019 nawiązaliśmy współpracę z przodującymi podmiotami na rynku, m.in. największą na świecie giełdą kryptowalut Binance, posługującą się obecnie naszą platformą AML, tzw. Coinfirm Analytics and AML Platform.

Ponadto zapisaliśmy się na kartach historii jako pierwszy integrator i dostawca analiz AML dla kryptowaluty XRP, rozwijanej przez firmę Ripple.

Nasza determinacja oraz doświadczenie, zdobyte dzięki współpracy z PKO BP, pozwoliły nam na identyfikację rozległego rynku zainteresowań dla naszego projektu Trudatum. Ponadto udało nam się stworzyć kolejną, przełomową usługę skierowaną do świata kryptowalut, jaką jest Reclaim Crypto, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Projekt ten zrealizowaliśmy we współpracy z Kroll and Duff & Phelps i jest to pierwsze na świecie rozwiązanie, umożliwiające odzyskanie utraconych kryptowalut.

Nasza działalność oscyluje wokół bardzo atrakcyjnego, lecz równie zmiennego środowiska, pełnego silnie konkurencyjnych rozwiązań. Konkurując z firmami z całego świata, musieliśmy wyznaczyć ambitne plany, które pozwoliły nam na wyróżnienie spośród pozostałych.

Wyznaczyliśmy sobie zbyt szybkie tempo wzrostu

Pomimo tego, że rok 2019 był rokiem pełnym wyzwań i sukcesów, zwiedzeni naszą ambicją, wyznaczyliśmy sobie zbyt szybkie tempo wzrostu.

Jednak należy brać pod uwagę niebezpieczeństwa związane ze zbyt gwałtownym wzrostem przedsiębiorstwa. Dlatego też bazując na wskaźnikach, osiągnęliśmy doskonałe i optymalne tempo rozwoju.

Dla świata kryptowalut rok 2019 był czasem stabilizacji

Mówimy tu o wciąż relatywnie młodym i bardzo dynamicznym rynku, który bezustannie boryka się z wieloma barierami oraz czeka na poznanie pełni potencjału.

Jednak warto mieć na uwadze, że rok 2019 był rokiem adaptacji w niektórych kluczowych sektorach. Coinfirm jest firmą, która odpowiada na wprowadzone regulacje oraz umożliwia spójne funkcjonowanie wielu podmiotów skupiających się wokół technologii Blockchain.

W 2020 umocnimy swoją pozycję w Europie

Ambicja oraz elastyczność to bez wątpienia kluczowe cechy, które musi spełniać każdy podmiot chcący funkcjonować na tak konkurencyjnym oraz dynamicznym rynku. Dlatego też w 2020 planujemy nie tylko poszerzenie, ale również umocnienie naszej działalności, koncentrując się na rynkach europejskich, szczególnie Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, ale również rejonach azjatyckich, takich jak Japonia i Singapur.

Nowe koncepcje oraz możliwość jeszcze większej ekspansji międzynarodowej zrodziły zapotrzebowanie na nowych pracowników, szczególnie tych odpowiedzialnych za rozwój naszego biznesu.

Dlatego prowadzimy aktywną rekrutację w zespole ds. sprzedaży i rozwoju biznesu. Jesteśmy przekonani, że strategia posiadania zespołu sprzedaży zlokalizowanego w Polsce, ale wspierającego rynki międzynarodowe, jest skuteczną oraz skalowalną strategią. Jest to szczególnie atrakcyjne stanowisko dla osób, które chcą podróżować po całym świecie oraz mieć możliwość uczestnictwa w najciekawszych i najważniejszych wydarzeniach międzynarodowych.

Niski kapitał i ograniczone kadry

Naszym zdaniem ekosystem startupowy w Polsce jest wciąż stosunkowo niepewny oraz bardzo ograniczony ze względu na mały kapitał oraz niepełne kadry pracownicze. Brakuje osób, które gotowe są dzielić się wiedzą i doświadczeniem, tworząc rozległe relacje biznesowe.

Oczywiście znajdziemy na polskim rynku również imponujący postęp i niesamowite projekty. Jednak znajdują się one wciąż w bardzo wczesnej fazie rozwoju, która wymaga dopracowania zarówno ze strony przedsiębiorców, jak i zaangażowania inwestorów.

Pomimo ogromnego talentu, technologicznych możliwości i niesamowitej kreatywności, przypadłością polskich przedsiębiorców jest koncentracja na rynku lokalnym, który rodzi wiele ograniczeń oraz hamuje możliwości globalnej ekspansji.

Autor: Grant Blaisdell, Co-founder Coinfirm

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem