Staliśmy się rentowni i poprawiliśmy efektywność operacyjną. Podsumowanie roku Duer

Staliśmy się rentowni i poprawiliśmy efektywność operacyjną. Podsumowanie roku Duer

Udostępnij:

W 2019 zrealizowaliśmy kilka dużych projektów remontowo-wykończeniowych dla czołowych co-worków i startupów z biurami w prestiżowych lokalizacjach. Nie liczyliśmy na aż tak gwałtowny wzrost zapotrzebowania na współpracę z nami. W B2C istotnie zwiększyliśmy skalę, a nasze przychody przewyższają koszty.

Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne podsumowują 2019 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Duer to serwis internetowy, za pośrednictwem którego można szybko i wygodnie zamówić zweryfikowanego, rzetelnego fachowca (elektryka, hydraulika, złotą rączkę, ślusarza itd.) Jest to curated marketplace, łączący gospodarstwa domowe ze starannie wyselekcjonowanymi przez nasz zespół specjalistami.

Nasze sukcesy w 2019 roku

W naszej branży umówienie się w szybkim terminie z godnym zaufania specjalistą, z gwarancją dobrze wykonanej pracy i do tego za uczciwą cenę, graniczy z cudem. Znalezienie odpowiedniego fachowca jest czasochłonne. Wiąże się z koniecznością przeszukiwania internetu, wykonywania wielu telefonów, pytania znajomych o polecenia… i rzadko kończy się sukcesem. Nasz serwis powstał w odpowiedzi na te wyzwania, z misją usprawnienia nieefektywnego procesu poszukiwania fachowców.

W mijającym roku udało się nam osiągnąć kilka istotnych celów, między innymi:

  • zwiększyliśmy skalę biznesu B2C i B2B w Warszawie,
  • zrealizowaliśmy bardzo ambitne przebudowy przestrzeni biurowych dla czołowych
  • warszawskich co-workingów i dynamicznych rozwijających się startupów,
  • przeprowadziliśmy modernizację technologiczną, która znacząco poprawiła doświadczenie użytkowników Duer.pl oraz nasz time-to-market i efektywność operacyjną,
  • rozszerzyliśmy katalog świadczonych usług o klimatyzację.

Największym wyzwaniem w 2019 roku okazało się utrzymanie zespołu – zarówno wewnętrznego teamu, jak i fachowców, z którymi współpracujemy. Ale można powiedzieć, że podołaliśmy temu. Nie udało się nam jednak przeprowadzić planowanej na ten rok ekspansji, przez co nie pojawiliśmy się w innych dużych miastach Polski – zaskoczyły nas ważniejsze i większe projekty biznesowe.

W związku z tym w nadchodzącym 2020 roku planujemy:

  • wejście na kolejne rynki (duże miasta w Polsce),
  • dalszy wzrost skali w segmencie w B2C,
  • duże realizacje dla biur i co-workingów, dorównujące największym graczom na rynku,
  • rozwój zespołu Duera.

2019 rok dla naszej branży

Dla branży remontowej 2019 rok był świetny. Zapotrzebowanie na usługi, jakie świadczymy szybko rośnie rok do roku – zarówno w segmencie B2B jak i B2C.

Dla branży usługowych marketplace’ów internetowych również okazał się pomyślny – wysypały się jak grzyby po deszczu, doszło nam kilku konkurentów, ale to oznacza tylko tyle, że rośnie popyt na nasze usługi.

Ekosystem startupowy w Polsce również ma się dobrze.

Duer bierze udział w licznych programach i akceleratorach, gdzie mamy okazję poznać wiele innych startupów, inwestorów i innych uczestników ekosystemu startupowego. Przeważają bardzo ambitne, zmotywowane i pracowite osoby i zespoły.

Całe środowisko mocno się profesjonalizuje. Przybywa projektów na bardzo wysokim poziomie, a i sam system ma im coraz więcej do zaoferowania. Ewidentnie gonimy Dolinę Krzemową, Izrael i inne dobrze rozwinięte startupowe ekosystemy!

Autorzy: Natalia i Michał Kwiecień, założyciele Duera