Pozyskaliśmy finansowanie i podwoiliśmy zespół. Podsumowanie roku Simporter

Dodane: 20.01.2020

Tim Hall Dillon Hall

Udostępnij:

Pozyskaliśmy finansowanie przy współpracy z grupą funduszy SpeedUp Venture Capital Group, podwoiliśmy zespół i pozyskaliśmy nowych klientów, w których gronie znalazło się m.in. sześć firm z listy Fortune 500. Simporter podsumowuje 2019 rok.
Czytasz właśnie artykuł z cyklu, w którym polskie startupy i firmy technologiczne, podsumowują 2019 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Jeszcze kilka lat temu z zafascynowaniem oglądaliśmy filmy z gatunku sci-fiction, które ukazywały, jak się wtedy wydawało, nieosiągalną i niemożliwą do wdrożenia na naszej planecie technologię. Obecnie nie dziwi nas spersonalizowana reklama podsuwająca nam rzeczy będące w kręgu naszych zainteresowań, czy też telefon, z którym możemy rozmawiać. Sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy, z którymi codziennie się borykamy.

Chyba każdy, doświadczył kiedyś sytuacji, w której rozczarował się przy sklepowej półce, gdy zabrakło produktu, którego szukał. A co, gdybyś prowadząc sklep mógł przewidzieć co kupią Twoi klienci na miesiąc przed tym, zanim oni sami o tym pomyślą? Brzmi jak science-fiction? Właśnie takie rozwiązanie oferuje polsko-amerykańsko-ukraiński startup Simporter, który podsumowuje swoją działalność w ostatnim roku!

Narzędzie oferowane przez Simporter sprawdza się świetnie w firmach z szeroko pojętej branży retail. Rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji przewiduje popyt na produkty oferowane zarówno przez mniejsze specjalistyczne sklepy, jak i wielkopowierzchniowe dyskonty.

Algorytmy anonimizują, a następnie przeszukują miliony danych, takich jak historyczne wzorce zakupowe, media społecznościowe, aktywność w wyszukiwarkach oraz recenzje klientów. Dzięki agregacji tych danych, Simporter jest w stanie przewidzieć popyt na oferowane produkty z dokładnością sięgającą 96%. Wynik ten oparty jest na wdrożeniach u obecnych klientów.

Runda finansowania i zespół

2019 rok był dla spółki przełomowy pod wieloma względami. Pozyskanie rundy finansowania przy współpracy z grupą funduszy SpeedUp Venture Capital Group, pozwoliło założycielom na szybszy rozwój oraz rozszerzenie działalności o nowe rynki, w tym Polskę.

Podwojenie zespołu usprawniło liczne procesy wewnętrzne, zwiększyło działania sprzedażowe oraz pozwoliło dopracować do perfekcji oferowane narzędzie. Rok 2019 był dla spółki także rekordowy pod względem liczby nowych klientów, w których gronie znalazło się m.in. sześć firm z listy Fortune 500. Powyższe działania sprawiają, że zespół patrzy z optymizmem na nadchodzący 2020 rok.

Plany na 2020 rok

W najbliższych miesiącach Simporter będzie skupiał się na rozwinięciu współpracy z firmami w Europie, a w szczególności w Polsce oraz na umocnieniu swojej pozycji na amerykańskim rynku.

Planowane jest także rozszerzenie produktu m.in. na branżę modową, dla której oferowane narzędzie może być idealnym dopełnieniem działalności i pozwoli managerom sklepów na większe oszczędności oraz przede wszystkim na zwiększenie sprzedaży.

W 2020 roku zespół będzie dążył do 4-krotnego zwiększenia przychodów, na co z pewnością wpłynie obecność na europejskim rynku.

Autorzy: Tim i Dillon Hall, współzałożyciele Simporter

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem