Podsumowanie HackFestu 2011

podsumowanie hackfestu 2011
Udostępnij:
Zakończyło się głosowanie na najciekawsze aplikacje powstałe przy okazji tegorocznego HackFestu. Zwyciężyły 3 projekty - Senselio, Qmeet oraz SnapQuiz.

Zakończyło się głosowanie na najciekawsze aplikacje powstałe przy okazji tegorocznego HackFestu. Zwyciężyły 3 projekty - Senselio, Qmeet oraz SnapQuiz.

Serwis “Senselio” stworzony zdalnie przez ekipę Love Lemurs, Kill Pigs zgarnął nagrodę Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiebiorczości oraz zwycięstwo w glosowaniu Internautów w kategorii e-commerce.

Senselio to idea sensownych, satysfakcjonujących klienta zakupów online. Projekt jest połączeniem platformy kupna i sprzedaży z portalem społecznościowym. Plan działania jest prosty - użytkownik po zalogowaniu dodaje przedmioty, które chciałby sprzedać i kupić (tagując je odpowiednimi przymiotami), a następnie przechodząc do strumienia propozycji, gdzie znajdują się przedmioty znajomych, oferujących dokładnie to, czego nam w danej chwili trzeba.

Zespół ekspertów z PAIP postanowił również wyróżnić grę miejską Urban Action stworzoną przez drużynę AppUnite

Do ostatnich minut toczyła się bitwa na głosy pomiędzy dwoma liderami w kategorii mobile - serwisami Qmeet oraz Organiq. Ostatecznie wygrała aplikacja Qmeet stworzona przez chłopaków z Var_Dump (reprezentacja Politechniki Poznańskiej).

Qmeet to aplikacja mobilna (dostępna również w wersji na PC) bazująca na mapach Google, umożliwiająca animację czasu wolnego użytkownika w wybranej przez niego lokalizacji. Serwis, pobierając Waszą aktualną pozycję, wczytuje najbliższe, odpowiadające żądanym kryteriom, punkty na mapie. Jak na razie dostępne zdarzenia to miejsca, ludzie i spotkania, a każde z nich definiować można jako prywatne lub publiczne, w zależności od potrzeb i chęci użytkownika.

W kategorii other bezkonkurencyjna okazała się drużyna In2Web ze swoją aplikacją “SnapQuiz”.

SnapQuiz to wciągający serwis, pozwalający kinomaniakom skonfrontować swoją wiedzę na podstawie ujęć z filmów. Zadaniem internautów jest podanie tytułu filmu, który widać na zdjęciu.

Wszystkie aplikacje powstałe podczas HackFest 2011 możecie obejrzeć i przetestować na stronie hackfest.pl

źródło: HackFest