Podsumowanie pierwszej serii Aplikacje na 5+

Dodane: 17.07.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ponad miesiąc temu ruszyliśmy z serią Aplikacje na 5+. Dotychczas zaprosiliśmy do wypełnienia formatu na temat aplikacji mobilnych 10 osób. Wśród nich znaleźli się znani blogerzy, specjaliści od usability oraz redaktorzy popularnych magazynów. Jakie aplikacje polecali?

Ponad miesiąc temu ruszyliśmy z serią Aplikacje na 5+. Dotychczas zaprosiliśmy 10 osób do wypełnienia formatu na temat aplikacji mobilnych. Wśród nich znaleźli się znani blogerzy, specjaliści od usability oraz redaktorzy popularnych magazynów. Jakie aplikacje polecali?

Zdecydowana większość zaproszonych gości używa sprzętu mobilnego spod znaku nadgryzionego jabłka. Co ciekawe, połowa z zapytanych przyznaje się również do posiadania smartfonu Nokii.

Na dziesięciu uczestników pierwszej serii „Aplikacje na 5+” siedmiu potwierdziło, że najczęściej używaną aplikacją jest Facebook. Czterech na dziesięciu zapytanych, nie wyobraża sobie urządzenia mobilnego bez Facebooka. Tyle samo osób używa aplikacji mBanku i korzysta z dobrodziejstw Foursquare’a.

Według naszych specjalistów, najlepszymi polskimi aplikacjami są (kolejność podana wg ilości oddanych głosów):

  • Listonic (5 głosów),
  • JakDojade (4 głosy)
  • SaveUp (3 głosy).

Onet News, Allegro, The Milky Way oraz Tuba FM otrzymały po dwa głosy.

Aplikacją z najlepszym designem i usability został okrzyknięty Clear, chociaż kilku z zapytanych odmówiło odpowiedzi na to pytanie i chyba je pominiemy w przyszłości.

Wszyscy goście naszej serii płacą za aplikacje. Tym sposobem doceniają wysiłek developerów. Płacąc za aplikacje mają również pewność częstszych aktualizacji. Ponadto, każdy z nich wskazał, że aplikacje oszczędzają im czas, ułatwiają wykonanie niektórych zadań i dają możliwość pracy w każdym miejscu.

Zdecydowana większość, bo aż siedmiu uczestników pierwszej serii „Aplikacje na 5+” zadeklarowało, że do komunikacji ze znajomymi używa Facebooka. Co ciekawe, tylko trzech z naszych specjalistów używa do komunikacji Skype, Twitter oraz SMS.

Najczęściej wskazywanymi aplikacjami dbającymi o produktywność są natywne Przypomnienia w iOS oraz Evernote, Any.Do czy Clear. Zaproszeni goście rzadko używają aplikacje zapewniające im rozrywkę. Większość z trendsetterów z pierwszej serii „Aplikacje na 5+” w aplikacjach mobilnych ceni przede wszystkim szybkość działania oraz funkcjonalność i prostotę.

Wśród aplikacji godnych polecenia naszym czytelnikom znalazły się: Touchnote, SaveUp, Simplenote, Flipboard, Foursquare, Listonic, Phone Drive, Taxi Finder oraz Personal Kanban.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem