Podsumowanie T-Mobile Startup Challenge

Dodane: 10.12.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wczoraj zakończyła się pierwsza w Polsce edycja konkursu dla startupów, w którym do wygrania było 50 tysięcy złotych. Jak już informowaliśmy na fanpangeu zwycięzcą został zespół Duckie Deck. Co ciekawego działo się podczas całej imprezy?

W czwartek, 6 grudnia zakończyła się pierwsza w Polsce edycja konkursu dla startupów, w którym do wygrania było 50 tysięcy złotych. Jak już informowaliśmy na Facebooku zwycięzcą został zespół Duckie Deck. Co ciekawego działo się podczas całej imprezy?

Na wstępie chcielibyśmy podziękować wszystkim finalistom za wzięcie udziału w naszym konkursie. Do T-Mobile Startup Challenge zgłoszonych zostało 89 projektów. Do finału dostało się 10 z nich. O to lista finalistów:

  1. Nearbox
  2. Tellyo
  3. Duckie Deck
  4. Sheepla
  5. Mood Up
  6. Visiteo
  7. Echo Szkolenia
  8. Spotlo
  9. Gameboxed
  10. Investio (zwycięzca konkursu SMS)

Jury w składzie: Milan Zika – członek Zarządu PTC, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji, Grzegorz Bors – członek Zarządu PTC, Dyrektor ds. Rynku Prywatnego, Dr. Heinrich Arnold – Dyrektor Telekom Innovation Laboratories grupy Deutsche Telekom, Louis Schreier – Dyrektor Silicon Valley Innovation Center Grupy Deutsche Telekom oraz Michał Samojlik – Prezes Zarządu Autentika, wydawcy mamstartup.pl, wyłoniło zwycięski projekt. Najlepszy okazał się Duckie Deck, którego twórcy otrzymali nagrodę w wysokości 50 tys. złotych.

O komentarz w sprawie imprezy poprosiliśmy Michała Samojlika, członka jury z ramienia redakcji MamStartup oraz Marka Przystasia, jednego z pomysłodawców zwycięskiego startupu DuckieDeck.

Michał Samojlik

Czas spędzony na T-Mobile Startup Challenge uważam za pożytecznie spędzony. W końcu trafiłem na konkurs, w którym wszystkie projekty prezentowały dobry poziom, a kilka z nich wybitnie mi się spodobało. Dobra organizacja, klimatyczne miejsce (choć w korporacji!) i przede wszystkim wysokie zaangażowanie samego T-Mobile jako gospodarza. Nie sądziłem, że na konkurs, który mieliśmy okazję organizować, przyjadą managerowie wysokiego szczebla z Niemiec i USA. Widać, że temat został poważnie potraktowany. Brawo. Oby więcej takich inicjatyw w polskich firmach.

 

Marek Przystaś

Bardzo ciekawa inicjatywa. Widziałem szczere zainteresowanie tematyką startupów ze strony T-Mobile i to było dobre. Bardzo cieszy nas nagroda, która zostanie w sposób rozsądny wydana na nasz rozwój. Niestety prezentacje były nierówne. Rozumiem, że wymóg przeprowadzenia ich w języku angielskim był dość sporą barierą dla osób, które robiły to po raz pierwszy. Chcąc myśleć o projektach na inne rynki niż polski musimy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Inaczej się nie da. Ja postawiłem na emocjonalne przedstawienie naszej idei. Nie traciłem czasu na przedstawianie technologii, zespołu, trendów czy konkurencji. Jak oceniam organizacje konkursu? Kosmiczna sala wypchana plazmami zrobiła na mnie wrażenie. Szkoda tylko, że podczas prezentacji nie było więcej słuchaczy na sali, ale rozumiem że taki był zamiar T-Mobile.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pojawienie się na imprezie. Zespołowi Duckie Deck gratulujemy wygranej!