Pokaż swój startup od kulis – poznaj startupy, które wygrały w naszym konkursie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Pokaż swój startup od kulis – poznaj startupy, które wygrały w naszym konkursie

Udostępnij:

Wraz z naszym partnerem i opiekunem działu Fintech programem Let’s Fintech with PKO Bank Polski! przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania były trzy podwójne zaproszenia na konferencję Infoshare 2019 oraz możliwość przedstawienia swojego projektu na łamach MamStartup.
Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego wideo, w którym mieliście nam pokazać, jak żyje się w startupie naprawdę, za kulisami. Dziś prezentujemy zwycięzców.

New Wall

Panele New Wall przypominają duże klocki. Nie przykleja się ich do powierzchni ściany, tylko wczepia w systemowe uchwyty, dzięki czemu w każdej chwili można je zdjąć i wymienić na inne, na przykład w innym kolorze. System jest rozłączny, więc nie trzeba demontować całej okładziny – każdy element możemy potraktować indywidualnie.

System New Wall to autorskie, opatentowane rozwiązanie pozwalające umieścić każdy panel w trzech różnych położeniach – tuż przy ścianie (odstęp 2 mm) albo wysunięty na 22 lub 42 mm. Takie rozwiązanie sprawia, że ściana „żyje”, bo jednego dnia możemy mieć zupełnie gładką powierzchnię, a kolejnego wybrany efekt 3D. Możemy go dowolnie modyfikować, wysuwać i chować panele, tworząc rozmaite wzory. Jeśli chcemy, możemy też wpleść różne kolory paneli. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Literacka

Literacka to startup, w którym biznes spotyka się z pasją, a miłość do książek i podróżowania wsparta jest wykorzystaniem zaawansowanej technologii. Zespół łączy doświadczenie na rynku książki i w sektorze promocyjno-eventowym z wieloletnią praktyką w branży IT, w tym w dziedzinie uczenia maszynowego i AI.

Literacka pracuje nad Automatycznym Recenzentem, w którym algorytmy sztucznej inteligencji „czytają” i analizują treść e-booków w j. polskim i angielskim. Efektem projektu jest zaawansowany system rekomendacji książek (Codoczytania.pl) oparty na miękkich cechach fabuły, dzięki któremu czytelnicy wśród ogromu tytułów na rynku mogą odnaleźć te, które idealne wpasowują się w ich gusta i nastroje. Dzięki temu wkrótce na świat przyjdzie StoryBot. Będzie można z nim porozmawiać o książkach m.in. w internetowym komunikatorze.

Również z miłości do książek, filmów oraz podróży zespół Literackiej stworzył Story-Planet.com – platformę internetową, która przenosi cały świat fabuł literackich i filmowych ze sfery wyobraźni w realną przestrzeń na mapie świata.

Exchord

Exchord to firma oferująca innowacyjne oprogramowanie do zarządzania ryzykiem walutowym. Nasza aplikacja jest produktem bez precedensu na polskim rynku, a oprócz tego powstała wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Program, który stworzyliśmy oblicza w czasie rzeczywistym tzw. otwartą pozycję walutową. To wartość, która pokazuje jak wyglądają potencjalne zyski i straty firmy jeśli waluta danej transakcji wzrośnie lub spadnie. Celem jest maksymalizacja zysku i ochrona przed negatywnym wpływem zmian kursów walut na prowadzony biznes.

U podstaw naszych działań w Exchord leży przede wszystkim edukacja przedsiębiorców: właścicieli małych i średnich firm, a także krajowych importerów i eksporterów. Każda firma, która posiada ruch walutowy spotyka się z tematem ryzyka walutowego, bo jest ono stałym elementem pracy w międzynarodowych kontaktach biznesowych. Dlatego w naszej ofercie wiele miejsca poświęcamy na specjalistyczne konsultacje oraz indywidualnie przygotowywane szkolenia z tematu ryzyka finansowego.

Zespół ExChord tworzą ludzie z pasją i wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania finansami w firmie. Współpraca z nami pozwala przejść suchą stopą przez niestabilny teren walutowych transakcji.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem