Pół miliona zł dla startupów na walkę z koronawirusem. ŁSSE stworzyło Strefę Wsparcia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pół miliona zł dla startupów na walkę z koronawirusem. ŁSSE stworzyło Strefę Wsparcia

Udostępnij:

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała pakiet pomocowy, czyli wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID. To między innymi bezpłatne zdalne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, gospodarki i cyberbezpieczeństwa, portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców, a także runda specjalna akceleratora Startup Spark.

Strefa Wsparcia to program stworzony przez ŁSSE z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się jak funkcjonować w czasach kryzysu wywołanego przez CoVid-19.

– Program pomocy opiera się na trzech filarach. Pierwszy to pomoc przedsiębiorcom, pracodawcom i ich pracownikom poprzez portal poświęcony wyłącznie sytuacji firm w związku z COVID. Firmy, pracownicy mogą kontaktować się online i telefonicznie z ekspertami ŁSSE i specjalistami naszych partnerów i konsultować zagadnienia prawne, podatkowe, księgowe – mówi Marek Michalik prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

ŁSSE, wspólnie z firmą Ericsson, rozpoczęła nabór do Spark: Change the Future, czyli rundy specjalnej akceleratora Startup Spark, w której pula środków dla najlepszych pomysłów niwelujących skutki COVID-19 wynosi pół miliona złotych.

– To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, zdrowia, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark – wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Nabór trwa do 30 marca. Łączna pula środków przeznaczonych na działanie to 500 000 PLN w formie grantów finansowych (jeden startup może otrzymać wsparcie do 160 000 PLN). W rozwoju zakwalifikowanych produktów i usług pomagać startupom będą eksperci Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Ericsson.

– Technologie mobilne są wykorzystywane w rozwoju społecznym i gospodarczym w harmonijnych czasach rozwoju ekonomicznego. Dzisiaj, w tak wyjątkowej i trudnej sytuacji mają dodatkowo ogromny potencjał zarówno w ratowaniu życia, jak i funkcjonowaniu szkół czy pracy zdalnej. Ericsson jako lider technologii mobilnych jest w pełni gotów na wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się mogąc uczestniczyć w tak szczególnie potrzebnym społecznie przedsięwzięciu – mówi Marcin Sugak, dyrektor d/s rozwoju w firmie Ericsson.

Runda Spark: Change the Future to część programu Startup Spark realizowanego wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania 2.5 Programy Akceleracyjne.

– W pełni wspieram błyskawiczną inicjatywę i wielkie zaangażowanie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w najnowszą misję poszukiwania, stymulowania i rozwoju nowych rozwiązań mogących pomóc nie tylko biznesowi, ale i całemu społeczeństwu w obliczu obecnego kryzysu. Cieszę się bardzo z kreatywnego podejścia Zespołu Startup Spark i zaadoptowania realizowanego obecnie programu akceleracyjnego na bieżące pilne potrzeby. Wierzę w fantastyczną pomysłowość i mobilizację naszych przedsiębiorców i innowatorów, szczególnie w sytuacji zagrożenia. Z niecierpliwością będę oczekiwał na pierwsze pomysły i perspektywy szybkiego wdrożenia na rynek – mówi Jacek Bukowicki, PARP.

Partnerem działania jest również Govtech Polska, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem startupowych odpowiedzi na społeczne wyzwania.