Polacy na liście 30 najważniejszych przedsiębiorców społecznych w Europie

Dodane: 20.01.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Social Wolves, polskie przedsiębiorstwo społeczne, działające na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej, jako jedyne reprezentuje Polskę w prestiżowym rankingu przedsiębiorców społecznych Forbes 30 Under 30 Europe.

Finałową trzydziestkę wybrała kapituła złożona z ekspertów z kilkunastu krajów. Pełna lista laureatów dostępna na http://www.forbes.com/30-under-30-europe-2016/social-entrepreneurs.

W tym roku Lista Forbes 30 Under 30 ukazała się po raz pierwszy w Europie. Forbes wskazuje 30 najlepszych młodych liderów, twórczych wynalazców i przedsiębiorców poniżej 30 roku życia w Europie. Od 5 lat lista jest wydawana przez magazyn w Stanach Zjednoczonych. Lista wyróżnia liderów w 10 kategoriach – od rozrywki (Adele 27 lat) przez science fiction (aktor Star Wars John Boyega, 23 lata), aż do przedsiębiorczości społecznej (Malala Yousafzai, 18 lat). Finalną listę wybrała kapituła złożona z ekspertów przedsiębiorczości społecznej, w tym Sir Ronalda Cohena, Eileen Burbidge, Paddy Kelly Osbourne, Cosgrave i Dame Kelly Holmes, czy Jean Case.

Założyciele Social Wolves są organizatorami ogólnopolskiego konkursu Zwolnieni z Teorii, odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W trakcie dwóch lat trwania projektu wzięło w nim udział 18 tysięcy młodych ludzi, którzy realizowali projekty społeczne. Na portalu http://zwolnienizteorii.pl, uczestnicy otrzymują inspiracje i praktyczne wskazówki, zgodne ze standardami zarządzania projektami. Najlepsi uczestnicy otrzymują nagrodę z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a każdy, kto zrealizuje projekt otrzymuje certyfikat Project Management Institute R.E.P., potwierdzający zdobyte umiejętności. Jest to dokument, o który zazwyczaj ubiegają się menedżerowie średniego szczebla w dużych firmach.

Takie wyróżnienie jest dla nas nie tylko nagrodą, ale i inspiracją do dalszego rozwoju i jeszcze skuteczniejszego działania. Niemałą dumą napawa nas także fakt obecności Social Wolves obok takich sław jak Malala Yousafzai, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla w 2014 roku – powiedziała Paula Bruszewska, Prezes Social Wolves. 

Social Wolves zostało wyróżnione jako finalista Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, nagrodą European Youth Award Rady Europy, Effie®Awards w kategoriach Technology & Innovation i Edukacja społeczna, Laurami Magellana Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz tytułem Dyrektora Marketingu 2014. Jest także na listach: 50 najbardziej kreatywnych w Polsce miesięcznika Brief oraz New Europe 100 – Respublica, Visegrad Fund, Google, Financial Times.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem