Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

Dodane: 16.11.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

CEL DOTACJI

Okazuje się, że w równej mierze dotacji unijnych poszukują osoby, które dopiero planują zakładać własną działalność gospodarczą i potrzebują środków na start, co osoby, które już prowadzą firmę i chcą ją rozwijać. Pierwszego przypadku dotyczyło 42% zapytań w serwisie Oferteo.pl, łączącego w czasie rzeczywistym osoby poszukujące usług z ich dostawcami, drugiego – 43% zapytań. Natomiast 15% badanych użytkowników serwisu nie określiło celu, na który chciałoby przeznaczyć dotację.

MIEJSCE INWESTYCJI

Co bardzo interesujące, tylko nieznaczna większość (52%) przedsiębiorców lub osób zakładających działalność gospodarczą jako miejsce inwestycji wskazuje obszar miejski. Z kolei na obszarze wiejskim zamierza działać 48% osób poszukujących dotacji – znacznie częściej  na obszarze wiejskim liczącym do 5 000 mieszkańców.

PRZEZNACZENIE DOTACJI

Badani przez Oferteo.pl najczęściej wskazywali, że dotacje chcą przeznaczyć na zakup maszyn i/lub urządzeń potrzebnych do prowadzenia firmy – zadeklarował tak co trzeci z nich. Po 17% badanych potrzebowało dotacji na stworzenie nowych miejsc pracy oraz na budowę lub remont nieruchomości. Promocję firmy wskazało 13% badanych, po 10% zadeklarowało wynajem bądź zakup lokalu oraz inny cel.

KWOTA DOTACJI

Niespełna połowa użytkowników Oferteo.pl poszukiwała dotacji w kwocie mniejszej niż 100 000 złotych. Co piąty potrzebował na rozpoczęcie lub rozwój działalności środków w przedziale od 100 do 199 000 złotych. Natomiast 7% badanych wskazało, że interesująca ich kwota dotacji to przynajmniej milion złotych. – Poszukiwania dotacji warto prowadzić w Internecie – wskazuje Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Na rynku funkcjonuje wiele firm, które przeprowadzą nas przez cały proces i pomogą skutecznie starać się o dofinansowanie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem