Polacy w finale konkursu w Dolinie Krzemowej

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Duckie Deck to pierwszy polski startup, który będzie miał okazję wystartować podczas konferencji LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu w Mountain View. Z setek zgłoszonych projektów z całego świata, wyłonionych zostało 30, które będą mogły wygłosić prezentację podczas tego wydarzenia.

Duckie Deck to pierwszy polski startup, który będzie miał okazję wystartować podczas konferencji LAUNCH Education & Kids w siedzibie Microsoftu w Mountain View. Z setek zgłoszonych projektów z całego świata, wyłonionych zostało 30, które będą mogły wygłosić prezentację podczas dwudniowego wydarzenia. Organizatorem konferencji jest Jason Calacanis, internetowy przedsiębiorca, bloger. Co-founder konferencji TechCrunch 50, na której wystartowały m.in. Dropbox czy Yammer. Współtworzył m.in. Mahalo.com, Weblogs Inc., oraz telewizję internetową ThisWeekIn. Od 2011 organizator konferencji LAUNCH, podczas której wyłonione w kilkuetapowych eliminacjach start-upy mają szansę zaprezentować się przed dziennikarzami, blogerami i inwestorami. Podczas bieżącej edycji Calacanis stawia na start-upy związane z edukacją.

Temat edukacji nie jest obcy twórcom Duckie Deck. Rafał Han (CEO) ma bardzo szerokie doświadczenie właśnie w tej dziedzinie. Z powodzeniem stworzył działający na polskim rynku serwis ciufcia.pl będący numerem jeden wśród serwisów edutainmentowych kierowanych dla dzieci w wieku 2-5 lat.

Duckie Deck to kolejny krok w edukacji najmłodszych użytkowników internetu. Produkt to międzyplatformowa przestrzeń edukacyjna dla dzieci. Stworzony został pod okiem specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci, oraz doradców z różnych części świata. Mateusz Stec (CTO) odpowiedzialny za rozwój produktu stawia na prostotę i lekką technologię. Duckie Deck oprócz zabaw rozwijających poszczególne kompetencje (skille) u dzieci został wyposażony w część dla opiekuna. Rodzic otrzymuje narzędzia pozwalające na bilansowanie rozwoju kompetencji u dziecka.

Zachęcamy do śledzenia @duckiedeck na Twiterze, gdzie na bieżąco będziemy was informować o przebiegu eventu LaunchEdu, na który wybraliśmy się w składzie Rafał Han (CEO), Marek Przystaś (COO) oraz Mateusz Stec (CTO).

źródło: informacja prasowa