Polacy wyróżnieni przez Evernote

Dodane: 13.08.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Twórcy dwóch polskich aplikacji Smart TM i Bubble Browser otrzymali wczoraj główne nagrody dla międzynarodowych deweloperów podczas corocznego konkursu Devcup w San Francisco. Czym zachwycili jury i jak silną konkurencję zostawili w tyle?

Twórcy dwóch polskich aplikacji Smart TM i Bubble Browser otrzymali wczoraj główne nagrody dla międzynarodowych deweloperów podczas corocznego konkursu Devcup w San Francisco. Czym zachwycili jury i jak silną konkurencję zostawili w tyle?

Uczestnicy konkursu mieli szansę wygrać nagrodę w postaci kuponu o wartości 1000 dolarów na usługi hostingowe w Amazon Web Services dla swoich aplikacji w aż 12 kategoriach. Polacy pokonali blisko 180 zgłoszeń z całego świata. Smart TM wygrał w kategorii „Best Evernote Business Integration”, a Bubble Browser w „Design Achievement Award”.

Smart TM jak czytamy w opisie dostarczonym w informacji prasowej jest organizatorem zadań zbudowanym wokół metodologii ‘’Getting Things Done’’. Pomysłodawcy swój projekt określili mianem rozbudowanego i multifunkcjonalnego narzędzia zaprojektowanego specjalnie dla użytkowników biznesowych.

Bubble Browser jest aplikacją wizualizacji pracy notesu, do łatwego i przyjemnego wyszukiwania informacji na koncie Evernote. Jak czytamy w nadesłanej informacji, Bubble Browser to elegancki i intuicyjny interfejs, który zachęca użytkowników do bawienia się danymi i łączenia znajdujących się w notatnikach informacji.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie Devcup było przedstawienie przez designerów i deweloperów oprogramowania projektów zintegrowanych z Evernote API. Trzeba było też wykazać się kreatywnością i zainteresować jury prezentacją. Polacy zrobili to wzorowo.

Rafe Needleman, Evernote Director of Developer Relations o konkursie powiedział:

(…) Nie spodziewaliśmy się (…), że któryś region wygra więcej niż jedną nagrodę. Smart TM i Bubble Browser to zaawansowane technologicznie i bardzo kreatywne projekty integracji z Evernote, które pokazują jak duży potencjał ma Polska w dziedzinie projektowania nowoczesnych aplikacji.”

Zwycięskie drużyny zostaną zaproszone do udziału w trzeciej edycji corocznej konferencji Evernote. Dzięki takiemu spotkaniu będą mogły poznać inżynierów i designerów stojących za sukcesem Evernote oraz przedstawić swoje osiągnięcia inwestorom i mediom zgromadzonym podczas konferencji.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a Polakom składamy szczerze podziękowania za godne reprezentowanie kraju. Oby takich sukcesów było więcej!