Poland Hong Kong Business Association ułatwi polskim przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności w Hong Kongu i Chinach

poland hong kong business association ulatwi polskim przedsiebiorcom rozpoczecie dzialalnosci w hong kongu i chinach
Udostępnij:
5 marca 2019 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie stowarzyszenia Poland Hong Kong Business Association. Statut został podpisany przez 17 osób, które prowadzą lub chcą rozpocząć działalność biznesową w Hong Kongu.

Dlaczego Hong Kong? Jest to miejsce, które od lat słynie z przyjaznych i przejrzystych zasad działalności gospodarczej, jak również wypracowało sobie opinię bramy do Chin. To na pewno ciekawy i przyszłościowy kierunek dla rozwoju polskich firm w Azji.

Celem nowo powołanej organizacji jest m.in. inspirowanie i wspieranie współpracy oraz nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Hong Kongu, działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości międzynarodowej, wyszukiwanie potencjalnych partnerów handlowych dla członków stowarzyszenia. Organizacja skierowana jest do mikro, średnich i dużych firm z sektora prywatnego i państwowego, które współpracują lub chcą rozpocząć kontakty biznesowe z firmami z Hong Kongu.

W najbliższym czasie Poland Hong Kong Business Association planuje wstąpić do międzynarodowej federacji, która zrzesza podobne organizacje na całym świecie, dzięki temu członkowie stowarzyszenia uzyskają dostęp do międzynarodowej bazy potencjalnych partnerów i klientów B2B. Na początek członkowie planują udział oraz organizację wydarzeń z branży logistycznej, rynków kapitałowych oraz spożywczej.  

Lista Założycieli:

 1. Jarek Dotka 
 2. Grzegorz Kurdziel
 3. Krzysztof Nowosad 
 4. Robert Gowin
 5. Łukasz Dziekoński
 6. Grzegorz Iwaniuk
 7. Maciej Sagal
 8. Krzysztof Piskorski
 9. Monika Ciepiela
 10. Jerzy Krzakowski
 11. Sebastian Knap
 12. Marek Kuna
 13. Tomasz Poniński
 14. Wojciech Szwankowski
 15. Anna Krawczyńska-Nowak
 16. Andrzej Ciepiela
 17. Bartosz Michalak

Po ceremonii podpisania dokumentów założycielskich Poland Hong Kong Business Association odbyła się impreza z okazji Chińskiego Nowego Roku Świni, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele Rady Rozwoju Handlu Hong Kongu (HK TDC) oraz Rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hong Kongu (HK SAR).