PolarSol zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff

Dodane: 26.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma KIC InnoEnergy ogłosiła dzisiaj, że zwycięzcą dorocznego konkursu KICkoff. Jest estoński start-up PolarSol.

fot. materiały prasowe 

KICkoff, największy konkurs dla start-upów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, ma na celu promowanie przedsiębiorczości w sektorze zrównoważonej energii. Zwycięzcami są autorzy najlepszych projektów, które mogą przyczynić się do przyspieszenia rozwoju rynku zrównoważonej energii w Europie.

Rozwiązanie, które zaprezentował Estończyk Dabrel Prits reprezentujący firmę PolarSol, pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków poprzez wykorzystanie energii słonecznej, pompy cieplnej oraz opatentowanego wymiennika ciepła. System może być rozbudowany do potrzeb użytkownika i sprawdza się nawet w chłodnym, północnym klimacie.

Ceremonię wręczenia nagród poprzedził dwudniowy intensywny kurs szkoleniowy, podczas którego 14 zespołów opracowywało swoje projekty i przedstawiało je specjalistom i inwestorom z rynku energetycznego. W konkursie udział wzięło ponad 100 start-upów z 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Jakub Miler, dyrektor naczelny KIC InnoEnergy Poland Plus, powiedział: „Firma PolarSol pokonała silną konkurencję z całej Europy Środkowo-Wschodniej i jest zasłużonym zwycięzcą. Konkurs ten stanowi platformę do prezentacji pomysłów, które inaczej mogłyby pozostać niezauważone – i w istotny sposób pomaga w rozwoju innowacji w sektorze zrównoważonej energii w tym regionie. Ta technologia oraz pozostałe możliwe do zrealizowania pomysły nie tylko pomogą Europie w ochronie środowiska, ale także po ich komercjalizacji z pomocą KIC InnoEnergy mogą mieć wpływ globalny”.

PolarSol otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 € oraz zaproszenie do udziału w programie KIC InnoEnergy Highway®, który przekształca pomysły biznesowe w rynkową rzeczywistość. Firma dołączy do ponad 90 innych start-upów mających dostęp do sieci partnerskiej KIC InnoEnergy obejmującej ponad 150 kluczowych graczy w dziedzinie energetyki. Ta ekskluzywna społeczność skupia partnerów z branży, uniwersytety i ośrodki badawcze.

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca, grecki start-up PleioneEnergy, za projekt systemu magazynowania energii oraz GreenerGizer, projekt węgierskich innowatorów pozwalający na obniżenie zużycia energii przez urządzenia chłodzące, otrzymają odpowiednio 5000 € i 3000 €.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem