#PolecajkiMS cz.2: 45 książek dla startupowców, transakcje na polskim rynku VC Q1 2024, lekcje od 1000+ startupów YC

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

#PolecajkiMS cz.2: 45 książek dla startupowców, transakcje na polskim rynku VC Q1 2024, lekcje od 1000+ startupów YC

Udostępnij:

Polecajki to przegląd raportów, publikacji, podcastów, z którymi warto się zapoznać, jeśli masz startup lub planujesz go założyć. Wszystko sprawdzone i polecane przez redakcję MS.

Rekomendacje książkowe

Są to książkoholicy? Z okazji Światowego Dnia Książki przygotowaliśmy czytelnicze zestawienie z wyjątkowymi rekomendacjami. Zobacz 45 książek polecanych przez łącznie 12 polskich startupowców. Wśród nich m.in.:  Paweł Ciesielski, Katarzyna Gryzło, Dorota Matuła, Adam Weber i Dominik Zdybał. Na liście wiele zaskoczeń, od Stanisława Lema po Biblię.

Raporty warte uwagi

Podcasty/rozmowy warte posłuchania

  • 0. 36 mln euro pozyskanych funduszy, 260 mln zł sprzedaży rocznie – Greg Albrecht i Ben Kuna, współzałożyciel Tylko, rozmawiają o rozwoju startupu.

  • Oskar Lipiński rozmawia z Pawłem Pałką o trudnościach w karierze, pracy agencyjnej, wyzwaniach w relacji agencja–klient.

  • Dlaczego startupy upadają, a inwestorzy odmawiają? I co to oznacza mieć nastawienie na: po prostu przeżyj? O tym w Lenny’s podcast i jego rozmowie z Dalton Caldwell.

  • „My $10M Failed Coworking Startup Story” – wyznania Tashi Dorjee, CEO startupu TwoSpace. Warto wysłuchać i usłyszeć kilka rad, które mogą uchronić przed porażką.

  • 6 inspirujących pitchy od innowacyjny startupów Fashion Tech: Tronog, Zizr czy Closing Remarks.

Czytaj także: