Półfinaliści III edycji Huawei Startup Challenge wybrani. Poznaj startupy z TOP20

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Półfinaliści III edycji Huawei Startup Challenge

Udostępnij:

Właśnie poznaliśmy 20 startupów, które wezmą udział w kolejnym etapie III edycji konkursu Huawei Startup Challenge. Wybrane projekty powalczą o zdrowie pacjentów, a także o nagrody finansowe z puli 200 000 złotych.

III edycja Huawei Startup Challenge

Tegoroczna odsłona Huawei Startup Challenge to już trzecia edycja konkursu organizowana przez Huawei i Startup Academy. Tym razem poświęcona została rozwiązaniom z obszaru healthtech, które mają szansę zmienić oblicze służby zdrowia, a także poprawić zdrowie i kondycję psychiczną pacjentów.

TOP20 Huawei Startup Challenge

Do półfinału trzeciej edycji Huawei Startup Challenge zakwalifikowało się 20 startupów z obszaru szeroko pojętego zdrowia – od rozwiązań przeznaczonych dla dzieci, przez projekty skierowane do dorosłych, po pomysły usprawniające np. okulistykę i kardiologię.

– Jesteśmy podekscytowani, widząc tak różnorodną gamę projektów, które dotyczą ważnych kwestii związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Oprogramowanie do nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej, systemy wspierające zarządzanie bólem i stanem zdrowia psychicznego pacjentów, technologia do interpretacji wyników badań laboratoryjnych czy leczenie depresji i stanów lękowych za pomocą Wirtualnej Rzeczywistości – wszystkie te oraz pozostałe zgłoszone projekty mają potencjał, aby wywrzeć rzeczywisty wpływ na życie ludzi w Polsce i na świecie. Z niecierpliwością czekamy na efekty wyzwań, w których weźmie udział 20 startupów wybranych do półfinału. Jestem dumny, że trzecia już edycja Huawei Startup Challenge budzi tak duże zainteresowanie i otrzymujemy tak wiele ciekawych zgłoszeń – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Pełna lista półfinalistów znajduje się poniżej. Kolejność przypadkowa.

 1. MX Labs – aplikacja wychwytuje kluczowe parametry zdrowotne bazując na informacjach odczytanych z twarzy.
 2. MIM Solutions –rozwiązanie wspierająca walkę z niepłodnością.
 3. CancerCenter.AI – platforma do wydajnej i dokładniejszej diagnozy raka.
 4. OASIS Diagnostics – wyrób medyczny, przeznaczony do diagnostyki urazów okołoporodowych.
 5. BioCam – kapsułka endoskopowa do badań całego układu pokarmowego.
 6. Visual TechLab – nieinwazyjny system pomiaru gęstości tkanki kostnej szczęki i żuchwy.
 7. RSQ Technologies – dane medyczne przedstawiane w postaci hologramów na sali operacyjnej.
 8. Breather ONE – rehabilitacja osób chorych na astmę i choroby płuc.
 9. Hashiona – platforma dla osób z chorobą Hashimoto.
 10. PioLigOn – algorytm komputerowy do szybkiego projektowania nienaturalnych peptydów.
 11. Enzo – kabina wspierająca relaksację i regenerację w miejscu pracy.
 12. Mameno – platforma edukacyjna, wspierająca kobiety w fazie menopauzy.
 13. Neviscope – skaner skóry pozwalający na wykrycie niebezpiecznych znamion skórnych.
 14. Smarter Diagnostics – oprogramowanie do wczesnego wykrywania patologii w ścięgnach.
 15. Uhura Bionics – proteza sztucznej, elektronicznej krtani.
 16. Cardiolens FFR-CT Pro (Hemolens Diagnostics) – oprogramowanie do nieinwazyjnej diagnostyki choroby wieńcowej.
 17. Q-LAC Sport. Science – badanie stężenia mleczanu we krwi u sportowców.
 18. PhiLabs – fizjoterapia wad postawy u dzieci.
 19. Acellmed – opatrunek biodegradowalny do rekonstrukcji rogówki.
 20. Clebre – system diagnostyczny zaburzeń oddychania w czasie snu.

Startupy zakwalifikowane do półfinału III edycji Huawei Startup Challenge zostały wybrane spośród 168 zgłoszeń. Co ważne, aż 40% projektów zainteresowanych udziałem w konkursie stanowiły pomysły na aplikacje ułatwiające życie pacjentów.

Mniej, bo ponad 20% stanowiły rozwiązania medtechowe, a 8,5% ze zgłoszonych projektów stanowiły pomysły z obszaru mentalhealth. Reszta dotyczyła rozwiązań z obszarów tj.: wellbeing, foodtech, Big Data czy wearables.

– Konkurs Huawei Startup Challenge po raz kolejny okazał się wartościową platformą do zaprezentowania potencjału i możliwości polskich startupów z sektora ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy i obserwować postępy oraz sukcesy wybranych projektów. Gratulujemy wszystkim twórcom, których projekty zakwalifikowały się do następnego etapu naszego wyzwania – mówi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Huawei Startup Challenge

Co dalej?

Teraz na półfinalistów Huawei Startup Challenge czeka kolejny etap konkursu i wykonanie zadania. A mianowicie osoby odpowiedzialne za rozwój startupów z TOP20 muszą przygotować use case’y swoich rozwiązań w formie wideo. Nagrania te mają z jednej strony pokazać użytkownikom, jak korzystać z ich rozwiązań, a z drugiej ułatwić kapitule konkursu zrozumienie idei stojących za projektami.

Następnie, 28 lutego kapituła Huawei Startup Challenge ponownie się zbierze, aby tym razem wybrać finałową dziesiątkę. Ów dziesiątka zaprezentuje się podczas wielkiej gali, która odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Warszawie.

O co walczą uczestnicy Huawei Startup Challenge?

Między innymi o nagrody finansowe, bo trzy najlepsze startupy otrzymają finansowanie na dalszy rozwój.

Huawei Polska ufunduje nagrody w wysokości:

 • 100 000 zł za pierwsze miejsce,
 • 60 000 zł za drugie miejsce,
 • 40 000 zł za trzecie miejsce.

Niemniej nagrody finansowe to nie wszystko. Obok nich zwycięzcy #HuaweiStartupChallenge3 otrzymają szerokie wsparcie promocyjne oraz szansę na nawiązanie współpracy w zakresie wdrożenia swojego rozwiązania.

Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu staną przed szansą dotarcia ze swoimi pomysłami do przedstawicieli polskich i międzynarodowych firm oraz zaistnieją przed inwestorami. Co z kolei może przyczynić się do nawiązania interesujących partnerstw biznesowych lub pozyskania dodatkowego kapitału od funduszy VC czy aniołów biznesu.

 

Materiał reklamowy powstał na zlecenie Startup Academy