Polka stanie na czele sieci sklepów IKEA w Polsce. Uruchomi sklep online i pięciokrotnie zwiększy obroty firmy

polka stanie na czele sieci sklepow ikea w polsce uruchomi sklep online i pieciokrotnie zwiekszy obroty firmy
Udostępnij:
Osiem lat temu Anna Pawlak-Kuliga zaczynała pracę w IKEA w jednym ze sklepów w Londynie. Od pierwszego września będzie pełnić funkcję prezesa spółki w Polsce. Zapowiada, że uruchomi sprzedaż mebli online.

fot. by rarye, flickr.com CC by 2.0 | modyfikacja: 632x348

Pięciokrotny wzrost obrotów

Anna Pawlak-Kuliga ma ambitne plany. W rozmowie z serwisem dlahandlu.pl powiedziała, że w najbliższych latach spółka będzie otwierać kolejne sklepy w Polsce. Jeden z nich stanie w Lublinie już w drugiej połowie 2017 roku. Do tego IKEA ma rozwijać się w kierunku wielokanałowej sprzedaży. Nowa pani prezes zapowiedziała, że w najbliższych miesiącach IKEA będzie sprzedawać meble na naszym rynku również online. 

Do tej pory spółka ze Szwecji prowadziła wirtualne sklepy jedynie w 13 krajach, podczas gdy działa w 27. Polska będzie kolejnym. Do tego Anna Pawlak-Kuliga spodziewa się, że do 2035 roku wypracuje pięciokrotny wzrost obrotów. Obecnie wynoszą one 3 miliardy złotych, a docelowo mają sięgnąć nawet 16 miliardów. Internetowy punkt sprzedaży z pewnością pomoże zrealizować cel firmy, która już teraz dobrze radzi sobie na naszym podwórku.

IKEA produkuje w Polsce 50 mln sztuk mebli 

W ubiegłym roku IKEA odnotowała 12-porcentowy wzrost sprzedaży, który przyniósł przedsiębiorstwu 2,65 mld złotych. Ponadto wyborcza.biz pisze, że IKEA Industry produkuje w Polsce 50 mln sztuk mebli, czyli połowę wszystkich, które opuszczają fabryki szwedzkiego koncernu na całym świecie. Stamtąd meble trafiają do 328 stacjonarnych punktów sprzedaży, w tym 9 w Polsce. Do tej pory siecią sklepów na naszym rynku zarządzała Evelyn Higler. 

Od pierwszego września obejmie ona posadę w globalnych strukturach firmy, a na dotychczasowym stanowisku zastąpi ją Anna Pawlak-Kuliga. 39-letnia nowa pani prezes wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa IKEA Retail, a z firmą związana jest od ośmiu lat. Zaczynała pracę dla szwedzkiej spółki w jednym ze sklepów w Londynie.