Polkomtel poszukuje startupów wykorzystujących technologię 5G

Dodane: 09.09.2020

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polkomtel poszukuje startupów wykorzystujących technologię 5G

Udostępnij:

Grupa Polsat rozpoczyna nabór startupów 5G w ramach akceleratora S5 – Akceleratora Technologii 5G! Poszukiwane są rozwiązania startupów, które mają pomysł na wykorzystanie technologii 5G. Zgłoszenia można nadsyłać do 21 września 2020 r.
W maju 2020 r. Polkomtel, operator sieci Plus wchodzący w skład Grupy Polsat, jako pierwszy operator w Polsce uruchomił komercyjną sieć 5G. Grupa Polsat stawia na dalszy rozwój i zaczyna poszukiwania rozwiązań startupowych, które wykorzystają tę technologię w swoich produktach i modelach biznesowych. Najlepsze rozwiązania zyskają szansę przejścia na wyższy poziom – komercyjnego wdrożenia.

Ponieważ technologia 5G jest dość nowa, a dostęp do niej ograniczony, Grupa Polsat postanowiła zaangażować się wraz z Akceleratorem S5 z Łodzi w pomoc młodym, innowacyjnym firmom celem lepszego zrozumienia i pokazania możliwości wykorzystania 5G w życiu codziennym. Grupa Polsat, jako lider technologii 5G, chce również działać na rzecz jej promocji z korzyścią dla biznesu i społeczeństwa. Technologia 5G jest kluczowym elementem dla cyfryzacja gospodarki i życia społecznego, dlatego tak istotne jest wspieranie edukacji i rozwoju projektów z jej wykorzystaniem.

Proces akceleracji podzielony jest na dwa etapy:

W I etapie, trwającym do trzech miesięcy, startupy mogą otrzymać dofinansowanie do 50 tys. zł na inkubację pomysłu. Celem I etapu jest przygotowanie wybranych startupów do pracy z technologią 5G poprzez transfer wiedzy 5G i indywidualne konsultacje technologiczne, weryfikacja potencjału biznesowego i technologicznego wybranych startupów oraz przygotowanie do udziału w dalszym pilotażu. Po zakończeniu I etapu startupy, które pozytywnie przejdą kolejną rekrutację, wezmą udział w II etapie programu,

W II etapie startupy mogą otrzymać aż do 550 tys. zł wsparcia na dopracowanie i wdrożenie innowacji. Celem II etapu jest rozwój produktu/usługi, integracja jej z rozwiązaniami partnera oraz walidacja projektu wykorzystującego technologię 5G. Startupy otrzymają wsparcie eksperckie oraz indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne umożliwiające rozwój projektu w taki sposób, aby był gotowy do walidacji w warunkach zbliżonych do rzeczywistych oraz do komercjalizacji.

Poza dofinansowaniem startup otrzyma eksperckie wsparcie techniczne oraz biznesowe, możliwość przeprowadzenia Proof of Concept w Grupie Polsat, dostęp do niezbędnej infrastruktury i zaawansowanego laboratorium technologicznego.

W jakich obszarach poszukujemy startupów:

  1. Media i Rozrywka (np. VR/AR, rozwiązania dla TV i Internetu, digitalizacja, gamifikacja);
  2. Inteligentny dom i biuro, głównie w obszarze IoT;
  3. Opieka zdrowotna – np. rozwiązania wspierające kondycję zdrowotną, wspierające pracę służby zdrowia;
  4. Motoryzacja – np. zarządzanie i optymalizacja floty, telematyka;
  5. Ekologia – np. rozwiązania pozytywnie wpływające na środowisko naturalne, wspierające koncepcję zrównoważonego rozwoju;
  6. Transformacja Cyfrowa – cyfryzacja usług i procesów w organizacji.

Jakie firmy mogą się zgłaszać?

Mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju (maksymalnie do 22 miesięcy od daty rejestracji), prowadzące działalność na terenie województwa łódzkiego lub które, w przypadku rekomendacji do udziału w programie, zarejestrują działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego w ciągu 14 dni.

Czas trwania naboru: Od 9 do 21 września 2020 r.

Gdzie należy się zgłaszać? Wystarczy wypełnić aplikację

Szczegóły na stronie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem