Polkon zebrał 1,2 mln zł w pierwszej transzy emisji akcji i rozpoczyna kampanię crowdinvestingu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polkon zebrał 1,2 mln zł w pierwszej transzy emisji akcji i rozpoczyna kampanię crowdinvestingu

Udostępnij:

Polkon, producent modułowych kontenerów specjalnego przeznaczenia, rozpoczyna dziś kampanię crowdinvestingu na CrowdConnect.pl. Dzięki emisji akcji spółka chce pozyskać 2 mln zł na finansowanie inwestycji. W ramach pierwszej transzy skierowanej do dużych inwestorów, spółka pozyskała już 1,2 mln zł. Polkon chce zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Polkon prowadzi działalność w dynamicznie rozwijającym się segmencie budownictwa modułowego. W swojej ofercie posiada domy jednorodzinne, mikro- i makro-apartamenty oraz obiekty specjalnego przeznaczenia (m.in. biurowe, gastronomiczne i socjalne) tworzone z dedykowanych kontenerów. Charakteryzują się one bardzo dużymi możliwościami konfiguracji i zestawienia pomieszczeń. Polkon współpracuje z firmą IKEA, która wyposaża mieszkania. Aktualnie produkty są sprzedawane w Polsce i Niemczech, już teraz spółka prowadzi rozmowy dotyczące międzynarodowej ekspansji z partnerami z Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup dźwigu hydraulicznego HDS, sprzętu bezpośrednio produkującego oraz oprogramowania do wizualizacji i tworzenia projektów graficznych.

– Działamy w dynamicznie rozwijającym się branży. Popyt na budownictwo modułowe stale rośnie dzięki sprzyjającemu otoczeniu prawnemu, jak i infrastrukturalnemu. Już teraz obserwujemy znaczący wzrost popularności tego typu budownictwa, szczególnie w krajach Europy Zachodniej. Ceny przeciętnego domu modułowego w państwach zachodnich wzrosły średnio o 25 proc. w ostatnich kilku latach – mówi Grzegorz Koń, prezes Polkon. – Dzięki naszemu doświadczeniu oraz know-how jesteśmy w stanie znacząco skrócić proces postawienia takiego domu. Średni czas budowy domu przez Polkon trwa ok. 8-10 tygodni, co w przypadku podmiotów konkurencyjnych może trwać nawet do 4 miesięcy – dodaje.

Spółka w najbliższej przyszłości zamierza wzbogacić oferowane mikro i makroapartamenty o nowe wyposażenie i rozwiązania takie jak np. solarny system grzewczy, fotowoltaiczną instalacje elektryczną, wewnętrzny system oczyszczania ścieków. Dodatkowo, celem strategicznym Polkon jest stworzenie biodegradowalnego i przyjaznego środowisku kontenera. Dzięki zmianom w konstrukcji budowli m.in. wymiany stali na drewno, niekonserwowany i nieodnawialny kontener ma planowo ulec całościowemu rozkładowi po około 20-25 latach po zakończeniu użytkowania. Na ten cel udało się pozyskać finansowanie od PARP w wysokości ponad 1,3 mln zł.

– Naszym wyróżnikiem na rynku jest nie tylko krótszy czas budowy i niższa cena, ale również innowacyjność. Intensywnie pracujemy nad rozwojem kontenerów, wzbogacając je o nowe rozwiązania. W przyszłości chcemy oferować w pełni samowystarczalne apartamentyi – dodaje Grzegorz Koń.

Już dziś o godzinie 10:00 startuje emisja akcji Polkon na platformie crowdinvestingowej CrowdConnect.pl. Jednorazowy zapis na akcje spółki może wynieść minimalnie 1 tys. zł, a maksymalnie 25 tys. zł. Łącznie z emisji akcji spółka chce pozyskać 2 mln zł, które przeznaczy m.in. na zakup dźwigu hydraulicznego HDS, sprzętu bezpośrednio produkującego oraz oprogramowania do wizualizacji i tworzenia projektów graficznych. Jeszcze w tym roku Polkon chce dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.