Polscy startupowcy będą walczyć z Covid-19 na Global Startup Weekend

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polscy startupowcy będą walczyć z Covid-19 na Global Startup Weekend

Udostępnij:

Polska edycja Global Startup Weekend Covid-19 odbędzie się 24-26 kwietnia jako jeden z 60 hackathonów Techstars na świecie. Uczestnicy pracując online przez 54h będą, przy wsparciu doświadczonych mentorów, weryfikować pomysły i tworzyć startupy, które pomogą ludziom w wyzwaniach związanych z pandemią.
Nietypowa sytuacja skłania do nietypowych rozwiązań stąd wydarzenia online. COVID-19 przekształcił się w globalny kryzys w ciągu zaledwie kilku tygodni. Wirus dotknął obecnie 196 krajów i wszyscy stoimy przed podobnymi wyzwaniami. Jako że Techstars i Startup Weekend dysponują ogromną społecznością na całym świecie (ponad 350 tys. uczestników, 12 tys. organizatorów i ponad 1300 miast w których odbyły się już startup weekendy), padł pomysł połączenia sił by opracować prototypy, które być może przyczynią się do rozwiązania najpilniejszych wyzwań tej globalnej pandemii. Na stronie eventu znajdziesz wykaz mentorów, którzy będą wspierać uczestników.

Masz pomysł, który pomoże wygrać z Covid19 i ułatwi nam życie w czasach pandemii? Dołącz do globalnej społeczności Startup Weekend i stwórz w 54h startup, który pomoże w walce ze skutkami koronawirusa w obszarze zdrowia, problemów społecznych, biznesu i edukacji.

Programiści, projektanci, marketingowcy, lekarze, nauczyciele, innowatorzy społeczni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, startupowcy wspólnie będą tworzyć rozwiązania, które pomogą przeciwdziałać skutkom pandemii Covid-19.

Chcemy pokazać jak dzięki technologii i kreatywności uczestników Startup Weekendów możemy pomóc społeczeństwu przetrwać trudny czas pandemii czy recesje. Najlepszy zespół zaprosimy w nagrodę do udziału w Expara VirTech Global Accelerator gdzie otrzyma dalsze wsparcie w rozwoju startupu, szansę na 50 tys. USD, możliwość współpracy z dużymi korporacjami i zagranicznymi VC. Dodatkowo TOP20 zwycięzców Global Startup Weekend weźmie udział w Techstars Innovation Bootcamp – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp.

Organizatorami Global Startup Weekend Poland Covid-19 są Techstars oraz lokalni liderzy ze Szczecina, Zielonej Góry i Wrocławia. Dołącz do Global Startup Weekend i zgłoś do 23 kwietnia swój pomysł na covid.startupweekend.pl. Jeśli nie masz własnego pomysłu to możesz dołączyć do innego zespołu i rozwijać koncepcję, która Cię zainspirowała.

Obszary i wyzwania nad którymi będą pracować uczestnicy:

  • Zdrowie w tym wspieranie pracowników służby zdrowia, rozwiązania z dziedziny telemedycyny, leczenia i diagnostyki, zapobiegania zakażeniom
  • Problemy społeczne, z którymi stykają się osoby starsze, z obniżoną odpornością, rozwiązania dotyczące wspierania osób, które tracą pracę i źródła dochodu, alternatywne formy kontaktów z przyjaciółmi, rodziną i sąsiadami w celu zwalczania izolacji społecznej, digitalizacji usług publicznych dla samorządów lokalnych,
  • Biznes: rozwiązania, które umożliwią firmom utrzymanie dochodów, efektywną współpracę z innymi przedsiębiorcami, a także przeniesienie części biznesu on-line,
  • Edukacja alternatywne sposoby nauczania, narzędzia dla uczniów i nauczycieli.

Startup Weekend to międzynarodowy format hakatonu powiązany z akceleratorem Techstars oraz Google for Startups. Co weekend impreza odbywa się w kilku miastach na całym świecie. Podczas 54 godzin wydarzenia uczestnicy przygotowują i weryfikują pomysł na biznes. W założeniu każdy z zespołów doprowadza swój pomysł do fazy prototypu/MVP (Minimum Viable Product). Liczy się zdobywanie wiedzy i wymiana doświadczeń. W Polsce wydarzenie gości od maja 2011 roku, kiedy to odbyła się pierwsza impreza w Warszawie.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem