Polscy studenci w finale światowego konkursu Imagine Cup

polscy studenci w finale swiatowego konkursu imagine cup
Udostępnij:
Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego zakwalifikowali się do finału międzynarodowego konkursu Imagine Cup 2015. Zespół Serious English Name będzie reprezentować Polskę z projektem Bandbarian, czyli grą, w której użytkownik śledzi losy wojownika i ćwiczy razem z nim przy wykorzystaniu opaski Fitbit

Studenci z Łodzi staną przed szansą wygrania nagród o łącznej wartości ponad 1 miliona dolarów oraz prywatnego spotkania z CEO Microsoft, Satyą Nadellą. Wyniki tegorocznej edycji poznamy już 31 lipca 2015 roku.

Na zdjęciu drużyna Serious English Name | fot. materiały prasowe

W skład drużyny Serious English Name wchodzą studiujący na Uniwersytecie Łódzkim: Bartosz Jędrasik, Renata Ciesielska, Łukasz Kraśniewski oraz Piotr Rachubiński. Nad działaniami zespołu czuwa natomiast mentor Piotr Jaszczyk. Dzięki współpracy studentów powstała gra Bandbarian, która śledzi losy wojownika podczas misji, mającej na celu zwiększanie swojej siły. Aby osiągnąć ten cel, gracz musi ćwiczyć razem z postacią. Gra śledzi wyniki ze elektronicznej opaski fitness Fitbit i przekłada je na postęp wojownika w grze. W ten sposób zarówno gracz, jak i jego awatar dążą do lepszej kondycji.

W półfinałowych zmaganiach łódzki zespół zmierzył się ze 150 drużynami z całego świata. Na ostatniej prostej w kategorii „Gry” pozostało już tylko 9 zespołów, repezentujących m.in. Chiny, Malezję, Nepal, Rosję czy Koreę Południową.

- Chyba jeszcze nie dociera do nas, jak daleko udało się nam dojść z projektem Bandbarian - informacja o dołączeniu do grupy najlepszych na świecie drużyn w kategorii Gry niesamowicie nas zaskoczyła. Bardzo cieszymy się z tego awansu, ale nie chcemy też spocząć na laurach, dlatego najbliższe tygodnie poświęcimy na dopracowanie naszego rozwiązania. Mamy nadzieję, że podczas finałów w Seattle zaprezentujemy się z jak najlepszej strony - powiedział Bartosz Jędrasik z zespołu Serious English Name.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Polskie drużyny od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu - do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich.

- Dotychczasowa historia światowych finałów Imagine Cup pokazuje, że polscy studenci każdego roku stanowią silną konkurencję dla pozostałych drużyn finałowych. Komercyjny potencjał projektu łódzkiej drużyny zauważyliśmy już podczas krajowych zmagań - zaproponowana gra doskonale łączy w sobie emocje typowe dla gier komputerowych, a przy tym pozwala rozwijać kondycję. Mocno kibicuję polskiej reprezentacji i wierzę, że w Seattle stanie na najwyższym podium Imagine Cup - powiedział Rafał Albin, dyrektor działu nowych technologii w polskim oddziale Microsoft.

Szczegółowa lista drużyn zakwalifikowanych do światowych finałów jest dostępna na blogu Microsoft. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim filmem prezentującym grę Bandbarian.