Polscy twórcy symulatora życia papieskiego przed drugą rundą crowdfundingu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polscy twórcy symulatora życia papieskiego przed drugą rundą crowdfundingu

Udostępnij:

Golden Eggs Studio, producent i wydawca niezależnych tytułów na PC i konsole, o którym zrobiło się głośno po zapowiedzi prac nad symulatorem życia papieskiego – chce jeszcze w pierwszej połowie 2022 r. przeprowadzić kolejną zbiórkę społecznościową w ramach crowdfundingu udziałowego. Z pierwszej tego typu kampanii studio pozyskało 1,4 mln zł.

Obecnie spółka prowadzi rozmowy z podmiotami z rynku amerykańskiego oraz azjatyckiego, dotyczące produkcji minigier do ich portfolio. Studio pracuje także nad projektami dla biznesu opartymi o mechanizmy gamifikacji. W planach jest dalszy rozwój, w czym pomóc ma wejście Golden Eggs Studio na rynek NewConnect. Ma to się wydarzyć do końca 2022 roku.

Jeszcze przed debiutem studio zapowiada przeprowadzenie kampanii crowdfundingowej. Będzie ona promowana przez platformę Crowdway.pl i ma wydarzyć się jeszcze w pierwszym półroczu 2022. Środki z zapowiadanej kampanii przeznaczone zostaną na zbudowanie kolejnych zespołów i prace nad następnymi produkcjami.

Z pierwszej rundy finansowania społecznościowego, zakończonej w styczniu 2021 r., studio pozyskało 1,4 mln zł. Dzięki realizacji celów emisyjnych sprzedaż wzrosła o 147%.

– Crowdfunding jest dla nas czymś więcej niż tylko relatywnie szybką formą pozyskania środków do dalszego wzrostu. Inwestorzy społecznościowi to grupa bardzo zaangażowana, która tworzy oddane community i pomaga nam w zwiększeniu rozpoznawalności na rynku. Ambasadorzy marki, którzy są związani z firmą przez inwestycję, to największa wartość dodana dla spółek z branży gamingowej. Sukces pierwszej emisji pokazuje, że jest duże zainteresowanie, by dołączyć do nas w postaci akcjonariuszy i razem budować przyszłość. Przed debiutem na rynku NewConnect chcemy dać szansę kolejnym pasjonatom na wejście do tego grona – powiedział Paweł Czarnecki, CEO Golden Eggs Studio.

O Pope Simulatorze zrobiło się głośno już w dniu zapowiedzi. To gra dająca nam możliwość wcielenia się w głowę kościoła katolickiego. Oprócz możliwości decydowania o wyborach papieża produkcja wprowadzi nas w świat zawiłych relacji politycznych, życia publicznego oraz skomplikowanych wyborów. Gra będzie dostępna na platformie Steam, a następnie nastąpi port na konsole. Autorem scenariusza jest Paweł Kowal – historyk czasów współczesnych, znawca polityki Stolicy Apostolskiej w czasach Zimnej Wojny, politolog oraz autor kilku prac naukowych.