Polscy zakonnicy stworzyli Katoflix – platformę VOD z filmami chrześcijańskimi

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Polscy zakonnicy stworzyli Katoflix – platformę VOD z filmami chrześcijańskimi

Udostępnij:

Katoflix.pl to polska platforma, na której są dostępne filmy, seriale i wywiady o tematyce religijnej. W ciągu 5 dni do serwisu zarejestrowało się ponad 4 tys. osób. Za pomysł odpowiedzialne jest Studio Katolik należące do krakowskiego Zgromadzenia Salwatorianów.

Twórcy serwisu cieszą się z zainteresowania, jednak są świadomi, że może ono nie potrwać długo.

– Zapewne ruch się zmniejszy, ale mamy nadzieję, że sporo ludzi powinno z nami zostać na dłużej, bo będziemy mieli w ofercie filmy, które są porozrzucane w wielu miejscach internetu lub w ogóle nieobecne nigdzie poza naszym serwisem. Taki też jest nasz jeden z celów – dawać drugie lub trzecie życie filmom, które, choć wartościowe zostały zapomniane lub nigdy nie zaistniały w szerokiej dystrybucji – mówi dla Wirtualnych Mediów Leszek Szura, dyrektor Studio Katolik.

Katoflix.pl współpracuje obecnie z kilkunastoma producentami i dystrybutorami, m.in. Kino Świat, SPI International, Kondrat Media, Framesound Production, Rafael Film i Goya Producciones. Partnerstwo z wyżej wymienionymi podmiotami gwarantują na najbliższe tygodnie ok. 80 filmów fabularnych i ok. 50 dokumentalnych. Serwis udostępnia 5-7 nowych filmów na tydzień.

Leszek Szura zaznacza, że stworzenie platformy to działalność niszowa i misyjna.

Katoflix vs. Netflix

Nazwa polskiego serwisu bez wątpienia przypomina inną popularną platformę z filmami.

Większość produkcji na Katoflix.pl jest dostępna odpłatnie, za dostęp do jednej przez 3 doby trzeba zapłacić od 6 do 10 zł. Wypożyczenie sezonu serialu na kilka dni kosztuje natomiast od 19 do 40 zł. Dostępne są także promocje, w których wypożyczenie filmu kosztują 3 zł.

Aby skorzystać z Netflixa trzeba wykupić abonament. Cena za dostęp na platformę uzależniona jest od tego, jaki wybierzemy plan. Do wyboru mamy następujące pakiety:

  • podstawowy – 34 zł,
  • standard – 43 zł,
  • premium – 52 zł.

Serwisy konkurencyjne

Inną polską platformą udostępniającą filmy katolickie są dominikanie.pl. Tutaj z kolei udostępniane treści są darmowe.

Natomiast w Hiszpanii powstał mający te same cele Famiplay.com. We Włoszech zaczyna działalność vativision.com, zaś w USA od pewnego czasu działa m.in. ChristianCinema.com.