Polska aplikacja DailyArt zwiększa zasięg

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Światło dzienne ujrzała wersja PRO aplikacji DailyArt, stworzonej przez warszawskie Moiseum. DailyArt, prosta aplikacja na iOS i Androida, która codziennie publikuje jedno dzieło sztuki wraz z krótkim opisem zyskała wiernych fanów na całym świecie.

Światło dzienne ujrzała wersja PRO aplikacji DailyArt, stworzonej przez warszawskie Moiseum. DailyArt, prosta aplikacja na iOS i Androida, która codziennie publikuje jedno dzieło sztuki wraz z krótkim opisem zyskała wiernych fanów na całym świecie. Od debiutu we wrześniu zeszłego roku DailyArt pobrało 25000 osób. Aplikacja zyskała najszersze grono odbiorców w Stanach Zjednoczonych i Azji.

W grudniu The Next Web zaliczył nas do grona dwunastu najlepszych aplikacji edukacyjnych 2012 roku. Ostatnio otrzymaliśmy też nominację do nagród Mobile Trends Awards. Jednak to, co nas najbardziej cieszy to mejle od szczęśliwych użytkowników i pozytywne recenzje w sklepach. Dostajemy informacje, że ludzie czytają opisy dzieł swoim bliskim, że czekają z niecierpliwością, co pokażemy następnego dnia. – mówi Zuzanna Stańska, założycielka Moiseum.

Stworzenie wersji PRO zostało częściowo sfinansowane za pomocą serwisu crowdfundingowego Appbackr, który działa jak Kickstarter dla aplikacji mobilnych. Wersja PRO, kosztująca 0.99 euro została rozbudowana o kilka ułatwiających korzystanie z aplikacji funkcjonalności przede wszystkim o listę wszystkich opublikowanych dzieł i wyszukiwarkę. Użytkownik może sobie także stworzyć własną wewnętrzną galerię, dodając dzieła do ulubionych. DailyArt PRO przeznaczona jest na iPhone’y i Pady.

Jednocześnie w App Storze pokazała się aktualizacja wersji darmowej. Nowością jest możliwość udostępnienia dzieła sztuki na Facebooku, Twitterze i Instagramie, przez użytkowników, której domagali się użytkownicy.

Wersja darmowę darmową DailyArt można pobrać z: http://itunes.apple.com/us/app/dailyartdailydosefineart/id547982045?mt=8
Wersja PRO, kosztująca 0.99 euro dostępna jest tutaj:
https://itunes.apple.com/us/app/dailyartproyourdailydose/id591624937?mt=8

Wersja na Androida: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moiseum.dailyart

źródło: informacja prasowa