Polska aplikacja dla rodziców dzieci w żłobku i przedszkoli przejmuje kanadyjski startup

polska aplikacja dla rodzicow dzieci w zlobku i przedszkoli przejmuje kanadyjski startup
Udostępnij:
Krakowska firma LiveKid, która od ponad dwóch lat tworzy system do obsługi żłobków i przedszkoli, w ubiegłym tygodniu zawarła umowę, dzięki której nabyła wszystkie prawa do kanadyjskiej aplikacji Baby Manager.

Obydwa rozwiązania przeznaczone są dla rodziców dzieci w wieku 0-6 lat. Już teraz aplikacje te codziennie zmieniają życie rodziców w Polsce, Niemczech, Francji, Kanadzie i USA, a połączenie ich jest kolejnym krokiem w planie rozwoju grupy rozwiązań LiveKid. Z systemów LiveKid codziennie korzysta ponad 100 tysięcy rodziców.

LiveKid to system do obsługi żłobka i przedszkola zamknięty w prostej aplikacji. Obecnie prawie 700 placówek prywatnych i publicznych w całej Polsce korzysta z tego rozwiązania. Koszt rozliczany jest w modelu abonamentowym i ponoszony jest przez placówkę, co czyni narzędzie całkowicie darmowym dla rodziców.

– Od pewnego czasu rodzice, którzy przychodzą do naszych placówek, aby zapisać swoje dziecko, coraz częściej pytają o aplikację. Coś, co jeszcze rok temu było urozmaiceniem oferty i wyróżnikiem, dzisiaj staje się niezbędnym elementem, który przekonuje rodzica do wybrania właśnie tego żłobka czy przedszkola – mówi Karolina Czerwińska, właścicielka żłobków i przedszkoli Bajkowy Dworek w Krakowie. W każdej z jej placówek funkcjonuje aplikacja LiveKid.

Aby rodzic mógł korzystać z aplikacji LiveKid, placówka do której uczęszcza dziecko musi podjąć decyzję o wdrożeniu narzędzia. Dyrektorzy czy właściciele placówek jednak coraz częściej i chętniej decydują się na skorzystanie z systemu LiveKid, nie tylko z oczywistych powodów oszczędności czasu i pieniędzy, ale również z uwagi na pytania rodziców o tego typu aplikacje.

Aplikacja Baby Manager przeznaczona jest dla rodziców dzieci w wieku 0-3. To swojego rodzaju dziennik, który pozwala obserwować pierwsze miesiące życia, notować istotne informacje dotyczące karmienia, snu czy rozwoju dziecka, które niezbędne są na przykład podczas początkowo częstych wizyt u lekarza.

Z narzędzia Baby Manager korzystają setki tysięcy rodziców na całym świecie, m.in. we Francji czy w Kanadzie, ale rozwiązanie cieszy się także dużą popularnością w Polsce.

– Już od pewnego czasu planowaliśmy poszerzenie naszego produktu i zaproponowanie rozwiązania dla kolejnej grupy wiekowej jaką są rodzice dzieci w wieku 0-2 lat. Badaliśmy i poznawaliśmy potrzeby rodziców starszych dzieci (2-6), ponieważ to do nich skierowana jest aplikacja LiveKid. Dzięki zrozumieniu co jest dla nich ważne, moglibyśmy przygotować podobne narzędzie dla rodziców młodszych pociech. Możliwość połączenia więc sił z istniejącym i znanym już podmiotem na rynku pozwoli nam zmieniać i ułatwiać życie setkom tysięcy rodziców – wyjaśnia Jakub Pawelski, pomysłodawca i twórca aplikacji LiveKid.