Polska aplikacja Topline została zaprezentowana na Flutter Live 2018 w Londynie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

‘Topline by Abbey Road Studios’ – aplikacja legendarnego studia nagrań, odpowiedzialnego m.in za produkcję The Beatles – została zaprezentowana na Flutter Live 2018. Rozwiązanie zostało stworzone przez Miquido – krakowski software house, który przez innowacje zmienia oblicze branży muzycznej.

Mnóstwo technicznej wiedzy, prezentacji i dyskusji na temat Fluttera – tak w skrócie można opisać wydarzenie Flutter Live 2018, które przyciągnęło szerokie grono fascynatów nowego frameworku Google. Znakomitym polskim akcentem imprezy była prezentacja aplikacji mobilnej Topline – przełomowego rozwiązania Abbey Road Studios stworzonego przez Miquido przy użyciu wczesnej wersji Flutter SDK .

Topline to intuicyjna aplikacja umożliwiająca artystom szybkie nagranie i zapisanie ich inspiracji muzycznych. Zespół Miquido stworzył MVP produktu pod koniec roku 2017. Rozwiązanie Abbey Road Studios okazało się prawdziwym przełomem technologicznym. Programistom Miquido udało się rozwiązać problem opóźnienia dźwięku w systemie operacyjnym Android . To osiągnięcie szybko zwróciło uwagę zespołu Google. W przeciągu kolejnych trzech miesięcy, Miquido udało się stworzyć MVP aplikacji (w wersji beta frameworku Flutter), które zostało zaprezentowane na Google I/O w maju 2018.

– Z uwagi na podobieństwo technologii Flutter i React, zdecydowaliśmy się utworzyć interdyscyplinarny zespół inżynierów zajmujących się na co dzień front-endem i rozwojem aplikacji androidowych. Wspólnymi siłami stawiliśmy czoła wyzwaniom związanym z młodą, niestabilną jeszcze technologią. Jednak w większości przypadków użycie Fluttera znacząco ułatwiało nasze zadania – stwierdza Izabela Kierzek , managerka projektu Topline w Miquido.

Flutter SDK – strzał w dziesiątkę projektu Topline

Wśród zalet Fluttera zespół Miquido wymienia łatwą implementację oraz użyteczność dostępnych wtyczek i gotowych widgetów. Funkcjonalność “Hot Reload” umożliwiła programistom szybkie wdrożenie i korygowanie błędów w czasie rzeczywistym. Flutter okazał się przydatny również w optymalizacji i budowaniu APK – zastosowanie frameworku pozwoliło na znaczne zmniejszenie rozmiaru pliku.

– Topline wspiera proces twórczy artystów, pozwalając na szybkie zapisanie zalążków ich utworów . Użycie Flutter SDK znacznie przyspieszyło proces rozwoju aplikacji Topline by Abbey Road Studios. Z pomocą zespołu Miquido udało się nam stworzyć innowacyjne narzędzie, którego użyteczność potwierdzają korzystający z niego artyści – wszystko to w przeciągu zaledwie kilku miesięcy – mówi Dominika Drońska, Seni

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem