Polska bankowość mobilna: fakty i ciekawostki [infografika]

Dodane: 31.01.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych telefony komórkowe oraz tablety stały się nie tylko narzędziem służącym do komunikacji i rozrywki, lecz także zarządzania finansami.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych telefony komórkowe oraz tablety stały się nie tylko narzędziem służącym do komunikacji i rozrywki, lecz także zarządzania finansami. Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2012 przygotowali zestawienie najciekawszych nowinek i usług w polskiej m-bankowości.

Jeszcze kilka lat temu dostęp do konta bankowego za pośrednictwem telefonu nie przyszedłby zwykłemu użytkownikowi do głowy. Dziś papierowe wyciągi i kolejki w oddziale banku odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce przejmują usługi internetowe. Serca „mobilnych” Polaków podbijają natomiast aplikacje pozwalające na kontrolę stanu konta o każdej porze.

Smartfony stanowią już 47 proc. rynku telefonów komórkowych w Polsce (według raportu „Mobile Tracker”), a pakiety transmisji danych oferowane przez wszystkich operatorów czynią korzystanie z usług m-bankowości jeszcze łatwiejszym. Poza dostępem do stanu konta, przez telefon chcemy też dokonywać przelewów elektronicznych lub płatności opartych o technologię near field communication oraz wypłat z bankomatu bez karty.

Banki na potęgę inwestują w nowe technologie – która aplikacja ma najwięcej zwolenników? Według danych Google Play, wśród aplikacji na Androida pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio: mBank, INGMobile oraz BZWBK24 mobile. A który bank oferuje dziś najlepsze produkty dedykowane fanom smartfonów i tabletów? Werdykt wydadzą sami internauci, którzy jeszcze do 4 lutego mogą głosować w plebiscycie Złoty Bankier 2012, wybierając m.in. bank z najlepszą ofertą bankowości mobilnej.

Organizatorzy plebiscytu, PayU SA oraz Bankier.pl, przedstawili na infografice „Polska bankowość mobilna” najciekawsze funkcje oraz usługi bankowe dedykowane tabletom i smartfonom.

Infografika znajduje się pod tym adresem.

źródło: informacja prasowa