Polska firma AppUnite przejmuje rolę CTO obiecującego startupu z Niemiec

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Polska firma AppUnite przejmuje rolę CTO obiecującego startupu z Niemiec

Udostępnij:

Firma AppUnite została partnerem technologicznym dla platformy talentee. Produkt klienta pozwala na networking studentów i doktorantów z zespołami w firmach i ośrodkach badawczych, gdzie sztuczna inteligencja sugeruje użytkownikom wartościowe kontakty. Aplikacja jest aktualnie obecna w krajach niemieckojęzycznych, lecz w planach mają dalszą ekspansję produktu na regiony europejskie.

Misją firmy AppUnitepoznańskiej spółki z branży usług IT, jest zrewolucjonizowanie podejścia do wytwarzania oprogramowania. Głęboko wierzą w to, że nowoczesne oprogramowanie jest tworzone przez zespoły skupione wokół misji i wizji. Ludzie nie chcą po prostu „pracować” i dostarczenie im listy rzeczy do zrobienia już nie wystarczy. Dlatego współpracując ze swoimi partnerami kładą nacisk na wszystkie aspekty technologicznej strony ich misji. Od konsultacji na wczesnym etapie, poprzez świadome decydowanie o architekturze oprogramowania, skrupulatny proces tworzenia wysoce wydajnego zespołu programistów, po świadomą pracę z ograniczeniami biznesowymi – wypełniają każdy zakątek obszaru IT biznesu na poziomie, któremu trudno dorównać. Wchodząc we współpracę weryfikują również odgórne założenia, szukając kontekstu podejmowanych decyzji, aby móc zaoferować kompleksowe wsparcie w tworzeniu produktów. Rozumieją mechanizmy stojące za efektywnymi zespołami i dlatego ich zespoły nie tylko wdrażają powierzone im funkcje, ale także rozumieją produkt i sami proponują korzystniejsze rozwiązania. Wszystko to, ponieważ widzą technologie jako narzędzie rozwiązywania realnych problemów i są przekonani, że sukces klienta to także ich sukces.

AppUnite

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich podejściu, sprawdź ten artykuł.

Sylvia Edmands, dyrektor generalna talentee zauważa: „Zespół AppUnite doskonale zna platformę talentee. W przeszłości imponowali nam swoją innowacyjnością i elastycznością. Powierzenie im odpowiedzialności za naszą technologię było strategiczną decyzją. Dzięki poczynionym inwestycjom możemy stwierdzić, że pełnią rolę CTO (talentee postanowiło przekazać pełną odpowiedzialność po stronie technologicznej w ręce AppUnite). To pokazuje ich zaangażowanie w pomoc swoim klientom w osiągnięciu sukcesu”.

CEO AppUnite, Karol Wojtaszek, podkreśla: „Ciężko pracujemy, aby być najlepszym partnerem, jeśli chodzi o tworzenie oprogramowania dla naszych klientów. Budowanie zaufania i współpracy w biznesie możliwe jest na różnych poziomach. Bezpośrednia inwestycja w firmę, z którą współpracujemy, jest mocnym dowodem naszej wiary w produkt”.

Zostanie jednym z inwestorów w ostatniej rundzie finansowania i stanie się kluczowym partnerem technologicznym dla talentee to nie tylko świetny przykład działania zgodnie z ogłaszanymi wartościami, ale również krok w planie rozwojowym firmy. Takie sytuacje z pewnością inspirują do dawania z siebie wszystkiego, aby osiągnąć sukces jako partnerzy.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć  się więcej o AppUnite, zachęcamy do śledzenia ich profilu na LinkedIn, gdzie na bieżąco zamieszczają informacje dotyczące swoich działań. A jeśli interesuje Cię ich wyjątkowe podejście, zachęcamy do odwiedzenia bloga, gdzie zapoznasz się ze sposobem w jaki pracują i tworzą zespoły.