Polska firma pozwala kredytobiorcom załatwić wszystkie formalności nie ruszając się z domu

Dodane: 19.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Twórcy JakiKredyt.pl, narzędzia, które pozwala załatwić kredytowe formalności online, planują zmienić rynek pośrednictwa kredytowego.

Nowy serwis, którego pomysłodawcą jest wrocławianin Piotr Krogulec, chce zrewolucjonizować sposób, w jaki bierzemy kredyty hipoteczne. Jako pierwszy w Polsce, a być może także na świecie, pozwala kredytobiorcom załatwić wszystkie formalności nie ruszając się z domu.

Pomysł z odwróceniem ekranu

Kiedyś ofert kredytów szukaliśmy bezpośrednio w bankach. Później pojawiły się firmy pośrednictwa kredytowego, a w ostatnich latach – internetowe porównywarki kredytowe. Te ostatnie pozwoliły kredytobiorcom na sprawdzenie zdolności kredytowej i porównanie ofert banków bez ruszania się z domu, ale koniec końców formalności, takie jak wielogodzinne wypełnianie wniosków kredytowych, i tak trzeba było załatwić w biurze doradcy. Postanowił to zmienić Piotr Krogulec, który 12 lat pracował jako ekspert kredytowy.

– Przez długi czas zastanawiałem się, dlaczego właściwie kredytobiorcy muszą fatygować się do doradców i przeznaczać wiele godzin na spotkania i dojazdy. Przecież narzędzia pozwalające porównać oferty banków i wygenerować wszystkie wnioski od dawna istnieją.  Z jakiegoś powodu są jednak dostępne tylko dla ekspertów. Pewnego dnia pomyślałem: dlaczego nie dać tej możliwości zwykłym ludziom i po prostu odwrócić ekran zarezerwowany dla ekspertów w ich stronę?

Testowa wersja serwisu powstała w 2017 roku. Dzięki pozyskaniu grupy wrocławskich inwestorów w jego rozwój udało się zaangażować zespół doświadczonych programistów i analityków. To z kolei umożliwiło wyposażenie w kolejne funkcje, takie jak możliwość wysyłania online wszystkich wygenerowanych dokumentów.

Jak działa JakiKredyt.pl?

Jakikredyt.pl oferuje m.in. możliwość sprawdzenia zdolności, transparentny wybór najlepszych ofert, generator dokumentów i Multiwniosek, którego wypełnienie automatycznie uzupełnia pola w formularzach wymaganych przez dowolnie wybraną liczbę banków. Co więcej, wszystkie wypełnione dokumenty można przesłać online do eksperta serwisu, a następnie umówić jego domową wizytę. Ekspert odbierze od nas podpisane dokumenty i dostarczy je do banku.

Pełna transparentność

Korzystając z JakiKredyt.pl użytkownik dostaje w pełni transparentną listę ofert bankowych, uzależnioną wyłącznie od istotnych dla niego kryteriów wyboru. Żadna z nich nie jest faworyzowana, zaś wszystkie dane użytkownika pozostają w serwisie i nie są przekazywane bankom.

– Uważamy, że model, w którym kredytowe serwisy internetowe sprzedają instytucjom finansowym dane użytkownika, by Ci nieświadomie dla siebie znaleźli się na ich celowniku, nie ma przyszłości – dodaje Piotr Krogulec. – Świadomość kredytobiorców jest dzisiaj tak duża, że sprzedażowa ingerencja w proces wyboru najlepszego rozwiązania wzbudza coraz większą nieufność. Dużo skuteczniej jest odsłonić im wszystkie karty, tak by mieli pewność, że sami podejmują właściwą decyzję.

Plany

– Według naszej wiedzy podobne narzędzie nie istnieje jeszcze na świecie – mówi Piotr Krogulec. – To niesamowite, biorąc pod uwagę to, jak mocno internet zmienił rynek produktów finansowych w ostatnich latach. Jesteśmy jednak pewni, że nasze i podobne rozwiązania w perspektywie 5-10 latach całkowicie zmienią sposób, w jaki myślimy o kredytach hipotecznych.

Na rynku polskim firma planuje wzrost, któy pozwoli osiągnąć w 2019 roku wartość udzielonych kredytów za pośrednictwem JakiKredyt.pl na poziomie 300 milionów złotych.

Zmiany na rynku pośrednictwa kredytowego w Polsce

Pojawienie się JakiKredyt.pl ma szansę zmienić rynek pośrednictwa kredytowego. Po premierze serwisu multiwniosek wprowadził już serwis Morizon, a zapowiada toOpen Finance

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem