Polska firma zdobywa azjatyckie rynki e-commerce

Dodane: 09.05.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Picodi kontynuuje ekspansję na azjatyckich rynkach. Serwisy uruchomione zostaną w Indonezji, Tajlandii, Malezji, Wietnamie i na Filipinach.

Analitycy z eMarketer, nowojorskiej firmy specjalizującej się w badaniach rynku  wskazują na dynamiczny rozwój e-commerce właśnie w regionie Azji i Pacyfiku. Wartość wszystkich zakupów w internecie w 2015 roku wyniosła prawie 1,7 biliona dolarów.  Użytkownicy z regionu Azji i Pacyfiku dokonali zakupów za 877 mld dolarów – to ponad 50 proc. wartości światowego rynku zakupów internetowych.

– Za tak imponujące wyniki regionu odpowiadać może rosnąca w siłę klasa średnia, w takich państwach jak Chiny, Indie czy Indonezja oraz boom użytkowników smartfonów, których liczba w 2015 roku przekroczyła miliard.  Chcemy wpisać się w aktualną sytuację i wypełnić lukę pomiędzy klientami a sklepami.  Wraz z rozwojem e-commerce coraz bardziej powszechne staje się zjawisko smart shoppingu oraz używanie kodów rabatowych. Można powiedzieć, że stają się one naturalnym elementem decyzji zakupowej – mówi Szymon Dobosz, prezes Picodi.com.

Firma, po wejściu na kolejne azjatyckie rynki obecna będzie w 25 krajach. W Polsce grupa zarządza serwisem kodyrabatowe.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem