Polska firma zwycięzcą głównej nagrody FinTech Challenge w Londynie 2016!

Udostępnij:
Miniony weekend 15 -17 kwietnia 2016 skupił w Londynie światową czołówkę startupów z obszaru FinTech. Liderzy globalnej bankowości - Emirates NBD Group i Emirates Islamic Bank, we współpracy z Open Bank Project, zorganizowali konkurs FinTech Challenge dla projektów wiodących prym w świecie fintech.

Do rywalizacji zgłosiło się ponad 200 firm z całego świata, do ścisłego finału, mającego miejsce w Londynie w biurze Level 39, przeszło 18 najlepszych zespołów. Finały to trzydniowy hackathon, po którym jury złożone z głównych prezesów firm organizujących wydarzenie wyłoniło zwycięzców.

Pierwszą nagrodę zdobyła Polska firma technologiczna Atsora, wraz ze swoim flagowym produktem Momentum w kategorii bankowości dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Innowacja w bankowości zaproponowana przez polską firmę Atsora została ponownie doceniona przez specjalistów w tej branży. Platforma Momentum, dostępna dla klienta dowolnego Banku, jest narzędziem ułatwiającym zarządzanie biznesem. Integracja z rachunkami bankowymi w parze z wieloma innymi innowacyjnymi narzędziami dla przedsiębiorców zapewniają indywidualne wsparcie dla małych i średnich firm.

Sukces ten jest kolejnym potwierdzeniem trafności założeń firmy Atsora.

Wygrana na międzynarodowym szczeblu otwiera drzwi do świata technologii finansów w regionie MENA. (ang. MENA - Middle East and North Africa).