Polska grupa TenderHut przejmuje QBurst Poland i zacieśnia współpracę z Microsoftem

Dodane: 02.02.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Informatyczna grupa kapitałowa TenderHut kupiła 100% udziałów spółki QBurst Poland, pełniącej funkcję deweloperskiego oddziału firmy QBurst Technologies z siedzibą w Indiach. Połączenie podmiotów wpłynie na rozszerzenie oferty SoftwareHut – programistycznej spółki w grupie.

fot. materiały prasowe

Konsolidacja rynku IT

Celem połączenia spółek jest konsolidacja informatycznego rynku w Białymstoku, który zaczyna urastać do roli dużego centrum deweloperskiego. Białostocki rynek IT dojrzewa, a przejęcia spółek stają się konsekwencją i naturalnym etapem jego rozwoju. Mniejsze spółki, zamiast konkurować ze sobą, znajdują swoją drogę do sukcesu w połączeniu sił i wzajemnym uzupełnieniu własnych kompetencji. Taką ścieżkę ewolucji wybrał TenderHut, wchłaniając spółkę QBurst Poland. Jest to już kolejne przejęcie w grupie TenderHut, która w 2016 roku wchłonęła spółkę LemonTea specjalizującą się w technologiach frontendowych.

QBurst Poland wnosi do grupy TenderHut najnowocześniejsze technologie wykorzystujące machine learning, Internet Rzeczy i chmurę Azure. Wśród kluczowych usług oferowanych przez QBurst Poland wymienić można, m.in. budowę oraz rozwój aplikacji mobilnych i internetowych, zarządzanie infrastrukturą IT, optymalizację dla wyszukiwarek internetowych, budowę aplikacji w chmurze, analitykę Internetową i biznesową. QBurst Poland specjalizuje się w usługach dla branży e-commerce, produkcji, służby zdrowia, rozrywki i sektora finansowego. Wśród klientów tej firmy wyróżnić można cały ich przekrój, od startupów, przez małe i średnie firmy, aż po duże korporacje z całego świata.

Duży może więcej

– Naszym priorytetem jest ciągły rozwój i zwiększanie własnych możliwości, ponieważ jak głosi popularne powiedzenie „duży może więcej” – komentuje przejęcie QBurst Poland Robert Strzelecki, wiceprezes grupy TenderHut.

Po stworzeniu zagranicznej sieci sprzedaży poprzez otworzenie oddziałów w Szwecji i Danii, grupa TenderHut skoncentrowała swoją uwagę na budowie prężnej organizacji delivery w Białymstoku. Łącząc QBurst Poland ze swoją programistyczną spółką zależną – SoftwareHut – grupa wzmocniła zespół developerski liczebnie i kompetencyjnie oraz przejęła obsługę wszystkich międzynarodowych klientów przejmowanej spółki, wśród których znajdują się firmy z USA i z Wielkiej Brytanii.

Zacieśnienie współpracy z Microsoftem

Firma widzi zwiększone zapotrzebowanie wśród klientów na aplikacje mobilne. Dzięki przejęciu QBurst Poland wzmacnia dział mobilny SoftwareHut. Zwiększając zespół programistów .NET, zamierza również zacieśnić kooperację z firmą Microsoft­.

– QBurst Poland jest partnerem i dostawcą firmy Microsoft, a SoftwareHut ma status Gold Partnera Microsoft. QBurst Poland ma niezbyt często spotykane na rynku doświadczenie w technologii Azure i w wykorzystywaniu machine learning. Nie boimy się również wysłużonych technologii z rodziny Microsoft, wspierając naszych klientów w ich utrzymaniu i rozwoju. Wierzę, że dzięki połączeniu z QBurst nasze kompetencje technologiczne będą jeszcze mocniejsze – Robert Matyszewski, VP of Business Development w SoftwareHut.

W przeprowadzonym przez Microsoft i Ipsos Mori badaniu 57% przedstawicieli MŚP przyznało, że dostrzega wpływ cyfryzacji na rozwój nowych źródeł przychodów dla biznesu. Obecnie inwestycje w nowe technologie wynikają z konieczności budowania przewagi konkurencyjnej i stanowią również warunek przetrwania na rynku. Każde przedsiębiorstwo niezależnie od wielkości musi spełniać rosnące wymagania klientów kreując innowacyjne usługi i produkty.

– Ponad 40 procent przychodów Microsoft z chmury Azure generują start-upy oraz firmy tworzące oprogramowanie. Konsolidacja organizacji, które specjalizują się w różnych obszarach technologii to doskonały sposób na szybkie poszerzenie oferowanych klientom kompetencji. Wprost nieograniczone możliwości Microsoft Cloud Computingu od podstawowych rozwiązań dla biznesu aż po Sztuczną Inteligencję pozwalają polskim firmom wprowadzać w życie najbardziej innowacyjne pomysły i tym samym zdobywać światowe rynki i wygrywać z konkurentami – komentuje połączenie spółek Jakub Jałbrzykowski, Dział Nowych Technologii Microsoft.

Innowacyjny pierwiastek ludzki w natarciu

Powodzenie związane z przejęciem QBurst i dalszym rozwojem SoftwareHut mają zagwarantować ludzie, którzy tworzyli trzy najbardziej innowacyjne spółki w Białymstoku – SMT Software, DevCore.NET i QBurst. W pierwszej z nich pracowali Waldemar Birk i Robert Strzelecki, którzy dzisiaj odpowiadają za rozwój grupy kapitałowej TenderHut. Po przejęciu LemonTea dołączył do nich Robert Matyszewski. Marcin Bartoszuk wraz z Arkadiuszem Kondratiukiem w 2007 roku założyli spółkę DevCore.NET, do której po kilku miesiącach dołączył Mateusz Andrzejewski (obecnie Członek Zarządu SoftwareHut). W ramach poszerzania horyzontów założyciele DevCore.NET przeszli do QBurst Poland, który w 2011 roku został założony przez Karola Przybyszewskiego i Marcina Skoczylasa jako polski oddziału QBurst Technologies.