„Polska lokalsa” – nowa aplikacja dla miejskich turystów

Dodane:

Justyna Czyczuk Justyna Czyczuk

Udostępnij:

Jak ominąć najbardziej zatłoczone przez turystów miejsca w Krakowie? Gdzie szukać najlepszych hamburgerów w okolicy? Dla miejskich turystów poszukujących cennych wskazówek dostępna jest już darmowa aplikacja Polska Lokalsa, w wersji iOS i Android.

Jak ominąć najbardziej zatłoczone przez turystów miejsca w Krakowie? Gdzie szukać najlepszych hamburgerów w okolicy? Dla miejskich turystów poszukujących cennych wskazówek dostępna jest już darmowa aplikacja Polska Lokalsa, w wersji iOS i Android.

To mobilna odsłona akcji, w ramach której młodzi i aktywni mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic i Krakowa odkrywają inną stronę miasta. Każdy z nich zaprezentował swoje ulubione miejsca, które zostały oznaczone na mapach. Klikając na nie można uzyskać więcej informacji o danym miejscu i zobaczyć jak wyglądają. Można też szukać według wybranych kategorii, takich jak: jedzenie, pub/kawiarnia, kultura czy parki. Natomiast dzięki usłudze geolokalizacji użytkownicy sprawnie sprawdzą swoje położenie na mapie, dzięki czemu będą mogli bez trudu trafić w wybrane miejsce.

Użytkownicy aplikacji utworzonej przez serwis lokalo.pl z pewnością ominą turystyczne szlaki i zajrzą do knajp z prawdziwym jedzeniem, pubów z dobrymi koncertami, odkryją klimatyczne kina i ciekawe punkty widokowe. Nie zabraknie także idealnych miejsc dla młodych rodziców, dusz artystycznych, wegetarian czy spragnionych wszelkiej alternatywy hipsterów. Konrad – operator filmowy, zaznaczył na mapie Warszawy kawiarnię Czytelnik (w której kiedyś bywał Leopold Tyrmand, Gustaw Holoubek czy Tadeusz Konwicki), kino Wisła (jedno z najstarszych w stolicy), pierwsze polskie Muzeum Neonów oraz poleca smak lodów według autorskiej receptury w kolorowej posypce w „Lodach na patyku” na Powiślu.

Promocja atrakcji turystycznych na urządzeniach mobilnych coraz prężniej rozwija się w Polsce, jednak z takiej formy promocji wciąż korzystają jedynie wybrane miasta w kraju, takie jak Kraków, Łódź, Gdańsk czy Żory. Powstają również aplikacje związane z danymi instytucjami turystycznymi bądź zupełnie komercyjne przedsięwzięcia. Zwiedzanie miast w wersji mobilnej ma jednak coraz więcej fanów i wszystko wskazuje na to, że ta forma turystyki będzie się dalej rozwijać.

Aplikacja dostępna jest już na urządzenia Apple – iPhone, iPod touch i iPad z oprogramowaniem iOS 4.3 albo późniejszym – do pobrania w App Store. Aplikację będą również mogły pobrać osoby posiadające urządzenia z systemem Android w Google Play

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem