Polska Przedsiębiorcza wraz z T-Mobile okrzyknęły Bright Sight Solutions Startupem Miesiąca

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Październikowy Business Mixer w AIP Business Link zainaugurował partnerstwo strategiczne T-Mobile i Polski Przedsiębiorczej. Startup Miesiąca wybrali wspólnie Milan Zika, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technologii i Innowacji Polskiej Telefonii Cyfrowej – operatora sieci T-Mobile oraz Dariusz Żuk…

Październikowy Business Mixer w AIP Business Link zainaugurował partnerstwo strategiczne T-Mobile i Polski Przedsiębiorczej. Startup Miesiąca wybrali wspólnie Milan Zika, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technologii i Innowacji Polskiej Telefonii Cyfrowej – operatora sieci T-Mobile oraz Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej i gospodarz spotkania. Tytuł zdobyła firma Bright Sight Solutions, twórca innowacyjnej aplikacji mobilnej dla niewidomych.

W piątek 12 października, podczas wydarzenia z cyklu Business Mixer, w AIP Business Link Warszawa odbyło się spotkanie z Panem Milanem Ziką, Dyrektorem ds. Technologii i Innowacji Polskiej Telefonii Cyfrowej. Przed gościem specjalnym, wcielającym się w rolę Guru Biznesu, zaprezentowały się trzy firmy z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizowały o tytuł Startupu Miesiąca: TAXILog, Fablitics oraz Bright Sight Solutions. Spośród nich ekspert wspólnie z gospodarzem spotkania wyłonili najlepszą. Wiosną 2013 roku, podczas wydarzenia Grow Up Start Up będzie miała ona szansę zmierzyć się z innymi ciekawymi pomysłami na biznes ze społeczności Polski Przedsiębiorczej i zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012.

Startupem Miesiąca został Bright Sight Solutions, autor i producent innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Firma przygotowuje aplikacje, które pozwalają niewidomym wykorzystywać większość funkcji smartfonów. Jak oświadczył Milan Zika, decyzja została podjęta przez jurorów jednogłośnie. Poszukiwaliśmy firmy innowacyjnej i odpowiadającej na realny problem, a także o ciekawym modelu biznesowym – powiedział w imieniu swoim i Dariusza Żuka, wskazując na Bright Sight Solutions. Zwycięzca otrzymał od T-Mobile nagrodę w postaci mentoringu z dedykowanym specjalistą, zaś nagrody przyznane przez każdy z elementów ekosystemu Polski Przedsiębiorczej, dadzą zwycięzcy możliwości dołączenia do systemu usług B2B Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, udziału w spotkaniu Seed Mixer lub Seed Up organizowanym przez AIP Seed Capital oraz wykorzystania aż 1.000 złotych na wynajem sal na biznesowe spotkania lub konferencje w dowolnej lokalizacji AIP Business Link. Jest mi bardzo miło z uwagi na wyróżnienie, z wielką przyjemnością skorzystam z mentoringu ze specjalistą T-Mobile – dziękował za wygraną Jędrzej Tabaczyński, przedstawiciel Bright Sight Solutions.

Październikowy Business Mixer stanowił oficjalną inaugurację partnerstwa strategicznego Polski Przedsiębiorczej z T-Mobile. Rozpoczynająca się współpraca wynika ze wspólnych dla obydwu instytucji celów, upatrywanych we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności. Partnerstwo to stworzy nowe możliwości rozwoju i akceleracji najlepszych firm ze społeczności Polski Przedsiębiorczej. Twórcy najciekawszych pomysłów otrzymają szansę nawiązania biznesowej kooperacji z liderem branży telekomunikacyjnej w Polsce. Dariusz Żuk, Prezes Polski Przedsiębiorczej, przekazał Milanowi Zice opaskę na rękę oraz kartę członkowską AIP Business Link, uroczyście witając go w ekosystemie organizacji. Gospodarz spotkania wyraził również nadzieję, że partnerstwo strategiczne Polski Przedsiębiorczej oraz T-Mobile będzie podążało w kierunku coraz większego zacieśniania współpracy dla maksymalnie efektywnej akceleracji firm.

Październikowy Business Mixer odbył się we współpracy z MiTo – kawiarnią, księgarnią i galerią sztuki nowoczesnej w centrum Warszawy. Prace wspieranego przez nią artysty – obecnego na spotkaniu Łukasza Błażejewskiego pracującego pod pseudonimem Prince Negatif, spotkały się z dużym uznaniem, a jedna z nich została rozlosowana wśród zgromadzonych.

Nowością, która pozwoliła szerokiemu gronu odbiorców przysłuchiwać się dyskusji podczas Business Mixera, był bezpośredni streaming z wydarzenia dzięki uprzejmości redakcji Bankier.pl. Całe spotkanie poprowadziła zaś redaktor Bankiera i Bankier.TV, Anna Drozd.

Partnerami cyklu Business Mixer są: PKO Bank Polski (partner platynowy), T-Mobile (Partner cyklu i partner strategiczny fundacji Polska Przedsiębiorcza) oraz Diageo. Partnerami październikowego wydarzenia byli Grupa Ekspercka i Wealth Solutions.

źródło: informacja prasowa