Polska realizacja nagrodzona w konkursie Dubai Lynx 2016

polska realizacja nagrodzona w konkursie dubai lynx 2016
Udostępnij:
Warszawska agencja interaktywna WebTalk działająca w kooperacji z agencją KERRIS zdobyły brązową nagrodę w Dubai Lynx 2016 – jednym z najważniejszych konkursów reklamowych na świecie, będącego częścią Lions Festivals (organizatora m.in. Cannes Lions).

Agencja WebTalk została wyróżniona brązową nagrodą w kategorii „Mobile” za stworzenie aplikacji Drummers dla agencji Wunderman MENA. Aplikacja nawiązuje do jednej z najstarszych arabskich tradycji Musaharati – ulicznych bębniarzy, którzy budzili ludzi w okresie postu ramadan, by mogli oni zjeść śniadanie przed wschodem słońca, zwane Suhor. Aplikacja „Drummers” przywraca pamięć o tej – zapomnianej wskutek urbanizacji tradycji i tak jak prawdziwi Musaharati budzi o odpowiedniej porze, uwzględniając zmienny czas porannych posiłków.

Za działania programistyczne odpowiadała Grupa &more, powstała z połączenia kompetencji agencji  WebTalk i KERRIS.

Dubai Lynx to jeden z najważniejszych konkursów kreacji reklamowej na świecie i najważniejszy taki konkurs w regionie Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej. Jego twórcami są organizatorzy Cannes Lions i Eurobest Awards, a po raz pierwszy nagrody zostały w nim przyznane w 2007 r. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii „Mobile” przyznano wyłącznie nagrody Grand Prix, srebrną oraz brązową.

fot. materiały prasowe