Polskapresse inwestuje w startup z portfela IQ Partners

polskapresse inwestuje w startup z portfela iq partners
Udostępnij:
Grupa Polskapresse, jeden z największych koncernów mediowych, zainwestowała właśnie w platformę e-learningową Langloo.com, która wchodzi w skład portfela funduszu IQ Partners. Kwota inwestycji to prawie 0,5 mln zł.

Grupa Polskapresse, jeden z największych koncernów mediowych, zainwestowała właśnie w platformę e-learningową Langloo.com, która wchodzi w skład portfela funduszu IQ Partners. Kwota inwestycji to prawie 0,5 mln zł.

Grupa Polskapresse objęła w spółce Langloo.com pakiet nowych akcji stanowiących 16,54 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki. Po podwyższeniu kapitału poprzez wehikuł Ventures Hub, w posiadaniu IQ Partners pozostanie 18,52 proc. akcji spółki. Pozyskane środki, tj. prawie 0,5 mln zł, zostaną przeznaczone na dalszy rozwój Langloo.com i dynamiczne pozyskiwanie nowych klientów. Do realizacji tych celów przyczyni się promocja w serwisach i tytułach należących do Polskapresse.

– Podobnie jak za granicą, tak i w Polsce, projekty typu startup przyciągają coraz większą uwagę koncernów – mówi Maciej Hazubski, prezes zarządu funduszu IQ Partners S.A. – My, startupem Langloo.com, chcieliśmy zainteresować dużego branżowego inwestora, który - poza kapitałem - wniesie do projektu także wartość dodaną, jak np. reklama i promocja w swoich mediach, a jednocześnie sam uzupełni swoją ofertę o nowe, innowacyjne usługi z branży – dodaje Hazubski.

Grupa Polskapresse należy do największych koncernów medialnych w Polsce i jest liderem rynku mediów regionalnych. Główne obszary działalności Polskapresse to prasa płatna i bezpłatna, internet oraz drukarnie. Grupa stale rozwija swoją działalność internetową – jej serwisy zajmują 13 miejsce w polskim internecie z 5,8 mln użytkowników i zasięgiem 29,84% (Megapanel PBI/ Gemius, 06‘12). W porfolio online Grupy Polskapresse znajdują się serwisy informacyjne m.in. naszemiasto.pl, ogłoszeniowe: dom.gratka.pl, moto.gratka.pl, a także serwis zakupów grupowych Gruper.pl.

- Inwestycja w Langloo.com wpisuje się w strategię dywersyfikacji przychodów Grupy Polskapresse – mówi Grzegorz Haftarczyk, wiceprezes Polskapresse – Sektor e-learningu w Polsce ma duży potencjał wzrostu, a jego znaczenie w procesie edukacji będzie rosło m.in. dzięki programowi cyfryzacji - dodaje.

Spółka Langloo.com została założona w marcu 2010 roku i działa w obszarze edukacji wspartej nowoczesnymi technologiami IT. Stworzyła ona i rozwija platformę e-learningową do nauki języki języka angielskiego www.langloo.com. Platforma skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Obecnie serwis oferuje 33 kursy e-learningowe do nauki jezyka angielskiego i ponad 100 różnych kursów multimedialnych. Spółka organizuje innowacyjne konferencje poświęcone e-learningowi, a także przeprowadziła pierwsze w Polsce kompleksowe badanie internautów na temat e-learningu. Od 17 października 2011 roku Langloo.com S.A. notowana jest na rynku NewConnect. IQ Partners zainwestowało w Langloo.com. Pośrednio poprzez wehikuł inwestycyjny Ventures Hub, który w 2008 roku otrzymał dofinansowanie w ramach Unijnego Programu Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 w wysokości 18,5 mln złotych.

źródło: informacja prasowa