Polski Bank Komórek Macierzystych został nagrodzony w konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018

Dodane: 05.12.2018

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM), spółka notowana na GPW, zwyciężyła w prestiżowym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018 w kategorii „Star of Innovation”.

Polski Bank Komórek Macierzystych zdobył tytuł „Star of Innovation” w tegorocznym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018. Zwycięska firma jest notowana na Głównym Rynku GPW od kwietnia 2016 roku i wchodzi w skład indeksu małych spółek sWIG80.

– Kolejny raz spółka z warszawskiego parkietu jest doceniana w prestiżowym konkursie European Small and Mid-Cap Awards 2018. Wielkim wyróżnieniem jest już samo dobrnięcie do finału. Laureatowi serdecznie gratuluję. Ten sukces to także sukces warszawskiej giełdy. Cieszę się, że nasza spółka została zauważona i wyróżniona za innowacyjność. Jestem przekonany, że emitenci z warszawskiego parkietu, m.in. dzięki tego typu konkursom są wysoko oceniani pod względem jakości na arenie międzynarodowej. Wierzę, że w przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej powodów do świętowania – mówi Marek Dietl, Prezes GPW.

Kilka miesięcy temu PBKM wraz z notowaną na GPW spółką Dino (nominowaną w kategorii „Star of 2018”) zakwalifikowały się do finału konkursu decyzją niezależnego jury pod przewodnictwem Komisji Europejskiej przy wsparciu organizacji European Issuers.

Konkurs „European Small and Mid-Cap Awards”, ustanowiony przez FESE i European Issuers, promuje najdynamiczniej rozwijające się firmy z rynków kapitałowych całego kontynentu.

– Już sama nominacja do konkursu, a potem kwalifikacja do ścisłego finału była dla nas dużym sukcesem. W finale konkursu European Small and Mid-Cap Awards 2018 zajęliśmy pierwsze miejsce w prestiżowej kategorii „Star of Innovation”. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, które podkreśla, że Grupa FamiCord jest jedną z najlepszych na europejskim rynku firm zorientowanych na wdrażanie innowacji w swoim modelu biznesowym. Nagroda jest tym bardziej cenna, że jest przyznawana przez międzynarodowe i niezależne Jury składające się z autorytetów rynku kapitałowego i czołowych europejskich dziennikarzy finansowych. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu – przede wszystkim pracownikom. Ich wkład i zaangażowanie w budowę pozycji Grupy FamiCord na rynkach zagranicznych, jak i w Polsce zostało w ten sposób docenione – mówi Jakub Baran, prezes Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

W konkursie „European Small and Mid-Cap Awards” mogły brać udział spółki, które przeprowadziły IPO w latach 2016-2017 oraz których kurs akcji odnotował wzrost po przeprowadzeniu oferty. Dodatkowo kapitalizacja zgłaszanych do konkursu spółek w dniu ich debiutu giełdowego nie mogła przekraczać 1 miliarda EUR.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem