Polski biznes ma na siebie pomysł

polski biznes ma na siebie pomysl
Udostępnij:
Na pierwszą turę konsultacji dotyczących dotacji 8.2 zapisało się prawie 50 przedsiębiorców. Bezpłatne spotkania prowadzili z nimi wspólnie specjaliści Empathy oraz firmy Semper Omni. Po rozmowach widać, że polski management ma świadomość ogromnej szansy jaką dają firmom unijne środki...

Na pierwszą turę konsultacji dotyczących dotacji 8.2 zapisało się prawie 50 przedsiębiorców. Bezpłatne spotkania prowadzili z nimi wspólnie specjaliści Empathy oraz firmy Semper Omni. Po rozmowach widać, że polski management ma świadomość ogromnej szansy jaką dają firmom unijne środki i co ważne, nie zawaha się ich użyć.

- Przedsiębiorcy zaskoczyli nas pozytywnie swoim świetnym przygotowaniem do tematu. Były konkretne pytania, ważne dylematy i spójne wizje rozwoju – relacjonuje Piotr Przybyłkiewicz, Specjalista ds. rozwiązań B2B w Empathy – Internet Software House i jeden z ekspertów w czasie konsultacji na temat Działania 8.2 PO IG, które wspiera wdrożenia IT typu B2B w firmach. W pierwszej turze spotkań, między 23 a 26 lipca, eksperci odwiedzili Kraków, Wrocław oraz Warszawę. Zgodnie z ideą tego wydarzenia, rozmowy prowadzone były kameralnie, z każdym przedsiębiorcą osobno. Na początku specjaliści prześwietlali model oraz analizę kluczowych procesów biznesowych klienta, by następnie przedstawić mu możliwości uzyskania dofinansowania i szczegóły związane ze składaniem wniosku. – Próbowaliśmy znaleźć optymalne rozwiązanie dla danego biznesu. I tak powstały pierwsze zarysy koncepcji na platformy dedykowane, systemy transakcyjne, aplikacje poprawiające komunikację czy zaawansowane CRMy. Kolejny etap rozmów przed nami – wyjaśnia specjalista Empathy.

Zarejestruj się na bezpłatne konsultacje

Przypomnijmy, że 15 października 2012 rusza ostatni w tym roku konkurs w ramach tego Działania. Gra toczy się o dofinansowanie w wysokości od 20 tys. do 2 mln zł, a otrzymane pieniądze mogą pokryć od 50 do nawet 70 proc. projektu. Dla wszystkich, którzy myślą o składaniu wniosku, a nie skorzystali jeszcze z pomocy ekspertów, trwa właśnie rejestracja na drugą turę bezpłatnych konsultacji. Tym razem o perspektywach na unijną kasę w ramach Działania 8.2, będzie można porozmawiać w Krakowie (22 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia) oraz innych miastach wojewódzkich, które zbiorą wystarczającą ilość zainteresowanych osób. Warunkiem uczestnictwa jest jednak rejestracja poprzez formularz na stronie http://www.akademiaempathy.pl/.

Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2” do wzięcia!

Jeśli myślisz o pozyskaniu dofinansowania unijnego na wdrożenie systemu IT w swojej firmie, zamów bezpłatne, specjalne wydanie Magazynu Imagine – Podręcznik „Dotacje unijne PO IG 8.2”. W środku m.in. mapa drogowa, która w prosty sposób pomoże odpowiedzieć Ci na pytanie, czy masz szansę na dotacje! Aby otrzymać magazyn wystarczy wysłać swoje dane adresowe na adres [email protected] (podręcznik dostępny do wyczerpania nakładu).

źródło: informacja prasowa